Úvod » Blog » Fit recepty » Ananásové smoothie pre lepšie trávenie

Ananásové smoothie pre lepšie trávenie

maria grossova
ananásové smoothie

Pomocou správne zvolených potravín si vieš napraviť trávenie, vyprázdňovanie či zvyšovať úroveň prirodzenej imunity, čo je zo zdravotného hľadiska jedným z najdôležitejších faktorov, keďže je známe, že kvalita imunity organizmu je priamo úmerná kvalitnej funkčnosti tenkého a hrubého čreva. Naše ananásové smoothie ti pomôže zlepšiť trávenie a podporí tvoju imunitu.

Ananásové smoothie vám pomôže s trávením

Tráviace problémy sú jednou z najčastejších príčin, prečo siahaš po liekoch. Pritom niekedy stačí naozaj málo – obmedziť potraviny spôsobujúce ťažkosti a konzumovať viac tých, ktoré trávenie podporia. Toto ananásové smoothie je plné bromelaínu. Bromelaín je tráviaci enzým, ktorý rozkladá našu potravu, pomáha odstraňovať odpadové látky a je účinný pri mnohých problémoch spôsobených zlým trávením. Navyše, má tiež protizápalové účinky.

Ananás

Ananás odvodňuje a odbúrava odtoky, optimalizuje činnosť podžalúdkovej žľazy, navyše pomáha pri hnačkách a prispieva k odstraňovaniu pigmentových škvŕn. Je tiež skvelým zdrojom vitamínu C, ktorý je dôležitý napríklad aj pre tvorbu a obnovu kolagénu.

Zázvor

Zázvor stimuluje tvorbu tráviacich štiav a napomáha k uvoľneniu svalov v trakte, čím zmierňuje kŕče a tvorbu plynov a okrem skvelých účinkov ťa jeho chuť príjemne osvieži. Posilňuje obranyschopnosť organizmu a pôsobí preventívne aj proti novodobým civilizačným chorobám. Má tiež protirakovinový, antivírusový, protizápalový, antimikrobiálny účinok, odbúrava stres a nervozitu a znižuje vstrebávanie cholesterolu.

Petržlen

Petržlen sa už tradične používa pri poruchách trávenia, nadmernej tvorbe plynov a tiež zlepšuje chuť do jedla. Obsahuje veľa betakaroténu a vitamíny C, A, K. Chráni aj močový mechúr.

Výživové hodnoty na 1 porciu:

  • Energia: 87 kcal
  • Sacharidy: 22 gramov
  • Bielkoviny: 1 gramov
  • Tuky: 0  gramy

ananásové smoothie, Ananásové smoothie pre lepšie trávenie

Ananásové smoothie

Vytlačiť
Počet porcií: 1 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 x hodnotené )

Ingrediencie

  • 1 šálka nakrájaného ananásu,
  • 1/2 ČL nastrúhaného zázvoru,
  • 2 PL nasekanej petržlenovej vňate,
  • 1 šálka vody.

Postup prípravy

  1. V polovici vody rozmixujeme peržlenovú vňať, pridáme ananás, zázvor.
  2. Dolejeme zvyšnú vodu a rozmixueme dohladka.

Autor receptu: PharmDr. Petra Ondrašáková

Oslovil ťa tento recept? Tu nájdeš naše ďalšie super tipy na recepty: RECEPTY FITLAVIA.

Chceš naštartovať svoj deň môžeš skúsiť napríklad aj naše Zelené smoothie.

Ak si aj ty rada prelistuješ knihu plnú dobrých nápadov na recepty potom siahni po knihe Necukrím, chudnem, ktorá je plná sladkých receptov bez cukru. Kniha  Zdravo jem aj šetriť viem, je kniha plná cenovo dostupných a zdravých receptov. Máš z čoho vyberať ananásové smoothie, Ananásové smoothie pre lepšie trávenie

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať