Úvod » Blog » Fit recepty » Famózne banánové palacinky nielen na raňajky

Famózne banánové palacinky nielen na raňajky

Petra Ondrašáková
bananove palacinky

Kto by nemal rád palacinky, však? My ti ich teraz prinášame v odľahčenej, resp. nutrične hodnotnejšej, verzii, ktorá ti okrem lahodnej chuti dodá pocit sýtosti a nostalgiu palaciniek z detstva. Banánové palacinky si zamiluje určite celá tvoja rodina.

Máš chuť na sladké raňajky?

Dostaneš na raňajky niekedy chuť na sladké? Aj keď vajíčka na rôzne spôsoby s celozrnným pečivom a avokádom sú môj favorit, občas mám chuť si zamaškrtiť. Palacinky sa mi zvyknú spájať s detstvom, kedy mi ich staré mamy pravidelne pripravovali a preto ich zbožňujem, aj keď nejde o najzdravší začiatok dňa. Mám pre teba však vylepšenú verziu – banánové palacinky zo špaldovej múky.

Osmažený banán má na rozdiel od surového kyslejšiu a zaujímavejšiu chuť. V tejto palacinkovej kombinácií je jednoducho naj!

Banán: žltý zázrak z Ázie

Banán je ovocie, ktoré miluje takmer každý – a veríme, že ak si si otvorila tento článok, budeš to aj ty. Ľudí si získal najmä svojou sladkou chuťou a možno prispela aj praktickosť jedenia – nemusíš nič dlho šúpať, krájať, baliť do krabičiek… Jednoducho dáš dolu hrubú šupku a môžeš konzumovať. Málokto ale pozná množstvo skvelých účinkov, ktoré nám ponúka.

S banánom je najčastejšie spomínaný draslík. Podieľa sa napríklad na homeostáze, čo je akási stálosť či rovnováha vnútorného prostredia. Okrem toho ho potrebujeme na správne fungovanie svalov a nervovej sústavy. Pomôže aj pri práci srdca.  

Nedostatok draslíka sa môže prejaviť bolesťami hlavy, ospalosti, slabosti, nepravidelným srdcovým rytmom či svalovými kŕčmi. Nie je to nič, čo by si mohla hneď priradiť k draslíku, ale ak máš spomínané problémy, zváž aj to, či prijímaš dostatok draslíka.

Okrem toho je banán super zdroj sacharidov, ktoré sú hlavným zdrojom energie pre svaly a mozog. Nájdeš v ňom aj veľa vlákniny potrebnej pre správne trávenie, o tom viac tu:

V banánoch tiež nájdeš vitamín C, vitamíny skupiny B alebo napríklad horčík, ktorý ti pomôže v boji proti únave a stresu.

Famózne banánové palacinky

banánové palacinky, Famózne banánové palacinky nielen na raňajky

Famózne banánové palacinky

Vytlačiť
Počet porcií: 2 Čas prípravy: Cooking Time:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 x hodnotené )

Ingrediencie

 • 100 g hladkej špaldovej múky
 • 1 vajíčko
 • 230 ml mlieka,
 • štipku soli,
 • štipku cukru,
 • 1 ČL kokosového oleja,
 • 1 banán,
 • 1 PL arašidového masla.

Postup prípravy

 1. Banán nakrájajte na tenké kolieska.
 2. Zmiešajte spolu múku, mlieko, soľ, cukor a vajíčko.
 3. Na panvici si rozohrejte kokosový olej, nalejte zmes a na ňu poukladajte kolieska banánu.
 4. Opekajte z každej strany do zlatisto-hneda.

Ak sa ti recept páči, podeľ sa oň s priateľmi zdieľaním tohto článku.  Ak cvičíš, určite oceníš aj naše tipy na proteínové palacinky. Viac receptov nájdeš v našom reštarte. 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať