Úvod » Blog » Zdravie » Fitness palacinky

Fitness palacinky

maria grossova
fitness palacinky

Hľadáš na obed niečo, čím by si potešila svoje chuťové poháriky? Niečo sladké, no zároveň niečo, po čom nebudeš mať výčitky, že čo si to do seba dala? Tak potom si tu správne. Tento recept na fitness palacinky poteší teba, tvoje chuťové poháriky a tvoje svedomie bude môcť ostať v kľude.

Špaldové proteínové palacinky

Palacinky sú obľúbeným jedlom pre všetky vekové kategórie. Keď ich pripravíš zo špaldovej múky a pridáš aj proteín, tak ako to je v našom recepte, vzniknú ti fantastické fitness palacinky s vysokým obsahom bielkovín. Iste dobre vieš, že bielkoviny sú pre telo nevyhnutné. Bielkoviny sú stavebným prvkom svalstva, pokožky, enzýmov aj hormónov. 

Palacinky plné vitamínov

Fitness palacinky zo špaldovej múky majú mnoho živín. Špaldová múka obsahuje 17 % bielkovín, 2,5 % tuku, vlákninu (tvorí 8,8%) – aj preto narozdiel od klasickej múky podporuje trávenie. Vďaka nej obsahujú fitness palacinky aj niektoré vitamíny a minerály. Sú to vitamíny B, A, E a minerály ako draslík, horčík, fosfor, vápnik a zinok. Palacinky zo špaldovej múky sú ľahko stráviteľné a pritom sýtejšie ako tie klasické. Špaldová múka obsahuje menej lepku a preto tieto palacinky budú dobre znášať aj celiatici.

Tvaroh vo vnútri – dokonalá pochúťka

Náplňou týchto fantastických a fit palaciniek je najmä tvaroh, ktorý jednoznačne patrí do fit jedálnička. Je to vďaka obsahu bielkovín, vápnika, vitamínov B a nízkemu obsahu tuku. Tvaroh je ľahko stráviteľný a pritom zasýti na dlhú dobu. Športovci ho obľubujú, pretože regeneruje a pomáha budovať svalstvo. Vyživuje kĺby, kosti a zuby. Každá žena by ho mala zaradiť do svojho jedálnička, pretože zlepšuje kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. 

Ak sa zaujímaš o fit životný štýl a rada by si zaradila do svojho jedálnička viac fit receptov, inšpiráciu nájdeš na našom webe FITLAVIA. Ak potrebuješ motiváciu, pretože sa nevieš nakopnúť pre zdravší život, FITLAVIÁR ti v tom určite pomôže! 

Autor receptu: peteroka

Fitness palacinky: výživové hodnoty na 1 porciu:

Energia: 902 kcal

Sacharidy: 93 gramov

Bielkoviny: 70 gramov

Tuky: 21 gramov

Vláknina: 15 gramov

fitness palacinky, Fitness palacinky

Fitness palacinky

Vytlačiť
Počet porcií: 2 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 3.0/5
( 3 x hodnotené )

Ingrediencie

 • Palacinky
 • 210 g špaldovej múky,
 • 30 g proteinu,
 • 5 vajec,
 • 620 ml mlieka
 • Náplň
 • 2 tvarohy,
 • med,
 • mrazené ovocie,
 • škorica,
 • kokosový cukor

Postup prípravy

 1. Všetky ingrediencie na palacinky zmiešame a palacinky upečieme na panvici.
 2. Palacinky naplníme tvarohom osladeným medom.
 3. Prvú polovicu palaciniek naukladáme do formy na pečenie, vymastenej kokosovým olejom.
 4. Na tieto palacinky dáme zvyšný tvaroh, škoricu a mrazené ovocie.
 5. Navrch naukladáme druhú polovicu palaciniek posypeme kokosovým cukrom a dáme zapiecť na 170°C, 20 min.

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať