Úvod » Blog » Zdravie » Melónové smoothie – letné osvieženie

Melónové smoothie – letné osvieženie

maria grossova
melónové smoothie

Ani ty si nedokážeš predstaviť leto bez melóna? Tiež si rada zaženieš smäd sladkým vodnatým melónom? Ak áno, mala by si vyskúšať aj toto melónové smoothie, ktoré patrí medzi tie najobľúbenejšie. Má nízku kalorickú hodnotu a skvelú, sladkú chuť a je plné vitamínov a minerálov za čo ti tvoje telo poďakuje! Ak do tohto smoothie pridáš ľad, výborne sa hodí na schladenie hlavne v horúcich letných dňoch.

Melónové smoothie

Toto svieže smoothie ti pomôže dostatočne doplniť tekutiny počas horúcich dní. Okrem toho vďaka melónu dodáš svojmu telu množstvo vitamínov a minerálov. Melón obsahuje málo kalórií (na 100 g 30 kcal), 90 až 95% vody a 3 – 5 % cukrov. Vďaka lykopénu má melón ružovo červenú farbu a okrem toho znižuje hladinu cholesterolu a tiež riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Vysoká koncentrácia vitamínu C posilňuje imunitu. Melón je bohatý na vitamín A, ktorý chráni sliznice pred baktériami a vírusmi a tiež zabezpečuje prekrvovanie mozgu a zlepšovanie jeho funkcií. Vápnik a draslík v melóne pomáhajú obličkám bojovať proti toxínom, ktoré sa dostávajú počas dňa do tela z rôznych zdrojov. V letnom období ťa melón chráni aj pred úpalom. Vďaka elektrolytom, ktoré dokážu regulovať účinky tepla na organizmus. Tak čo, aj pre teba je nie len toto leto melón voľba číslo jedna?

Vedela si, že väčšina z nás považuje melón za ovocie a napriek tomu je to zelenina? Patrí do čeľade tekvicovitej, tak ako uhorky alebo tekvica.

Výživové hodnoty na 1 porciu:

  • Energia: 42 kcal
  • Sacharidy: 11,2 gramov
  • Bielkoviny: 1,2 gramov
  • Tuky: 0,4  gramy

melónové smoothie, Melónové smoothie – letné osvieženie

Melónové smoothie

Vytlačiť
Počet porcií: 1 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 2 x hodnotené )

Ingrediencie

  • 200 g červenej dyne,
  • 5 stredne veľkých jahôd,
  • 7 lístkov z čerstvej mäty.

Postup prípravy

  1. Do mixéra vložme mätu, melón a jahody.
  2. Zmixujeme dohladka.

Autor receptu: Ing. Petra Pavuková

Oslovil ťa tento recept? Tu nájdeš naše ďalšie super tipy na recepty: RECEPTY FITLAVIA.

Ak si aj ty rada prelistuješ knihu plnú dobrých nápadov na recepty potom siahni po knihe Necukrím, chudnem, ktorá je plná sladkých receptov bez cukru. Kniha  Zdravo jem aj šetriť viem, je kniha plná cenovo dostupných a zdravých receptov. Máš z čoho vyberať melónové smoothie, Melónové smoothie – letné osvieženie

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať