Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Aďa schudla v priebehu 10 mesiacov 11 kg

Premeny s Fitlaviou: Aďa schudla v priebehu 10 mesiacov 11 kg

Viktória Janáčková
Premeny s Fitlaviou: Aďa schudla v priebehu 10 mesiacov 11 kg

Mladej Adi (27), ktorá pracuje ako optometristka, život prevrátilo naruby náročné ochorenie. Chorobu síce úspešne prekonala, no nadbytočné kilá, ktoré toto životné obdobie so sebou prinieslo, zostali. Napriek tomu, že Aďa z počiatku neverila, že dokáže zmeniť svoj jedálniček a schudnúť, motivácia žiť zdravšie a znova sa zamilovať sama do seba bola omnoho silnejšia. Nechajte sa inšpirovať jej príbehom s Fitlaviou!

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Aďa schudla v priebehu 10 mesiacov 11 kg

 

Kedy a prečo ste sa rozhodli, že je čas na zmenu?

Pocit, že potrebujem niečo v mojom živote zmeniť prišiel po tom, ako som sa vyliečila z náročného ochorenia, počas ktorého som pribrala 9 kg a bola som smutná pri pohľade na svoje nadbytočné kilá.

Čo ste očakávali od tohto procesu a čo sa v skutočnosti stalo? Mali ste pred začatím výzvy nejakú mylnú predstavu o chudnutí, ktorú vám táto výzva vyvrátila?

Bála som sa, že mi chudnutie nepôjde a že obmedzovanie sa v jedle bude na nevydržanie. Pravdou je, že sa to dalo vydržať, keďže som veľmi túžila schudnúť a moje odhodlanie bolo veľké.

Myslela som si, že nedokážem dodržať počet kalórií a že neodolám sladkostiam, ale s Fitlaviou som si našla alternatívy maškrtenia, ktoré som si dopriala, keď mi zapadali do kalorických tabuliek. Prípadne som si navážila aj nejakú väčšiu pochúťku, ale vždy tak aby som neprekročila počet kalórií stanovených na deň, pri ktorom mi chudnutie išlo v želanom tempe. Moja obľúbená pochúťka bola pufovaná špalda s medom z DM-ky. 🙂

Pomohla mi motivácia od Maroša a jeho manželky – vravela som si, že predsa ľudia v extrémnych premenách sa musia do chudnutia nútiť omnoho viac ako ja, aby videli výsledky.

Ako vyzeral váš bežný deň na začiatku výzvy a ako sa zmenil s priebehom času? Aký bol váš prístup k stravovaniu? 

Bežný deň som začínala vstávaním tesne pred odchodom na MHD, potom som rýchlo bežala do práce a po práci som pozerala TV. Počas výzvy som sa snažila ráno si zacvičiť a  potom som aj počas dňa bola pozitívne naladená. Keď sa mi nepodarilo cvičiť ráno, cvičila som večer po návrate z práce. Všimla som si, že aj môj cyklus mal v tom období väčšiu pravidelnosť.

Čo sa týka stravy, snažila som sa variť podľa jedálnička Fitlavie. Keď to náhodou nebolo možné, tak som na bežné jedlá používala kalorické tabuľky a strážila som si, koľko kalórií denne prijímam. Teraz už jem viac menej všetko a váhu si držím, a to aj napriek tomu, že po skončení výzvy som približne počas 3 mesiacov kvôli vysokému tempu v práci cvičenie zanedbala. 

Bežný deň som začínala vstávaním tesne pred odchodom na MHD, potom som rýchlo bežala do práce a po práci som pozerala TV. Počas výzvy som sa snažila ráno si zacvičiť a všimla som si,  že aj môj cyklus mal v tom období väčšiu pravidelnosť.

Ako ste počas chudnutia zvládali stres alebo demotivujúce momenty? Ako sa zmenil váš pohľad na seba samého/samú počas tejto výzvy?

Aj keď sa výsledok spočiatku nedostavil tak rýchlo, ako som čakala, išla som ďalej a nakoniec som si našla systém, ako vo výzve pokračovať. Zistila som, že aj pre mňa je možné naozaj výrazne schudnúť, keďže dovtedy som svoju postavu pripisovala genetike. Dnes mám vďaka tomu sama seba o niečo radšej.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Aďa schudla v priebehu 10 mesiacov 11 kg

Čo považujete za najdôležitejšiu zmenu, ktorú ste počas výzvy urobili? Boli nejaké konkrétne zdroje, ľudia alebo nástroje, ktoré vám výrazne pomohli?

Medzi najväčšie zmeny patrí to, že som začala pravidelne cvičiť a viac si uvedomovať aj výživové hodnoty a prínosy jedál. Pomohla mi motivácia od Maroša a jeho manželky s Fitlaviou – vravela som si, že predsa ľudia v extrémnych premenách sa musia do chudnutia nútiť omnoho viac ako ja, aby videli výsledky.

Pomohli mi aj každodenné videá od Fitlavie, ktoré mi pripomínali, čo je môj aktuálny cieľ a prečo to celé robím. A tiež som potrebovala zhodiť kilá do svadby svojej najlepšej kamarátky (smiech), čo sa nakoniec podarilo. 🙂

Zistila som, že aj pre mňa je možné naozaj výrazne schudnúť, keďže dovtedy som svoju postavu pripisovala genetike.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Aďa schudla v priebehu 10 mesiacov 11 kg

Ak by ste mohli dať ľuďom, ktorí rozmýšľajú, či sa pustia do podobnej výzvy jednu radu, čo by to bolo?

Nech do toho určite idú a nech skúsia čo najpresnejšie dodržiavať harmonogram a jedálniček aspoň počas trvania jednej výzvy. Ak váhajú nad cenou myslím, že tých pár eur mesačne bežne ľudia minú na oveľa väčšie hlúposti. S Fitlaviou sa naučíte veľa o strave a cvičení. A ako bonus je vysoko pravdepodobné, že schudnete a spravíte niečo pre svoje zdravie.

Kto je Aďa V.?

Aďa má 27 rokov a pracuje ako optometristka. Vo voľnom čase rada číta knihy a miluje pohyb na čerstvom vzduchu. S výzvou od Fitlavie začala v januári 2023. Zapáčila sa jej tak, že ju absolvovala hneď dvakrát a schudla 9 kg. Neskôr schudla ďalšie 2 kg. V jesennej výzve si dala za cieľ svoje telo spevniť a zhodiť ešte ďalších pár kíl. 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať