Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Barbora z Trenčína to nevzdala a schudla za 5 mesiacov ako 15 kg

Premeny s Fitlaviou: Barbora z Trenčína to nevzdala a schudla za 5 mesiacov ako 15 kg

Alexandra
Premeny s Fitlaviou Barbora z Trenčína schudla viac ako 15 kg a nevzdala to!

Aj keď Barbora cítila, že v jej živote nie je niečo v poriadku, ako mama 3 detí si len ťažko dokázala nájsť čas sama na seba. Keď jej do života vstúpili zdravotné problémy pochopila, že je čas prehodnotiť priority. Aj vďaka tomu sa jej s Fitlaviou podarilo v priebehu 5 mesiacov schudnúť 15,2 kg

Kedy a prečo ste sa rozhodli, že je čas na zmenu?

Asi ako každá u každej ženy – rolu zohrali zdravotné problémy a to, že som sa cítila zle vo svojom vlastnom tele. Rozhodnutie prišlo po novom roku, lebo som sa po tretej materskej mala vrátiť späť do práce. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Barbora z Trenčína to nevzdala a schudla za 5 mesiacov ako 15 kg

Čo ste očakávali od tohto procesu a čo sa v skutočnosti stalo? Mali ste pred začatím výzvy s Fitlaviou nejakú mylnú predstavu o chudnutí, ktorú vám táto výzva vyvrátila?

Očakávania som mala veľké, keďže som si naštudovala veľa vecí na stránke Fitlavie. Zistila som ale, že keď sa snažím, tak to funguje. Taktiež som pochopila, že chudnutie nie je len o diétnych “zelených” potravinách, ale hlavne o správnej kombinácii potravín

Ako vyzeral váš bežný deň na začiatku výzvy s Fitlaviou a ako sa zmenil s priebehom času? 

Môj bežný deň? Ako pri 3 deťoch! Venovala som sa rodine, vareniu, domácnosti. Keď som sa rozhodla pre Novoročnú nakopávačku, požiadala som manžela, aby mi pomohol vyčleniť si viac času na moje cvičenie. Od začiatku mi pomáha, dokonca sa po týždni pripojil k môjmu stravovaciemu plánu, čo mi šetrí čas. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Barbora z Trenčína to nevzdala a schudla za 5 mesiacov ako 15 kg

Aký bol váš prístup k stravovaniu? Stavili ste na diétu alebo ste skôr robili drobné zmeny v jedálničku?

Jedálniček som prvé týždne využívala naplno. Potom som sa naučila používať kalorické tabuľky. Teraz idem cca 70 % jedálniček a ostatné dopĺňam pomocou kalorických tabuliek potravinami, ktoré mám doma, aby som ich nevyhadzovala. 

Očakávania som mala veľké, keďže som si naštudovala veľa vecí na stránke Fitlavie. Zistila som ale, že keď sa snažím, tak to funguje.”

Ako ste počas chudnutia zvládali stres alebo demotivujúce momenty? Ako sa zmenil váš pohľad na seba samého/samú počas tejto výzvy s Fitlaviou?

U bolo mňa najviac stresujúce, a stále aj je, rozloženie času a plánovanie. Neviem to ešte úplne zosúladiť, keďže mám malé dieťa. Čo sa týka demotivácie, s tou bojujem tak, že si stále hovorím “toto je tvoj rok!”. Ja som sa vždy videla ako tlstá a nesympatická osoba. Aktuálne sa, aj vďaka Fitlavii, už tak nevnímam. 

Pochopila som, že chudnutie nie je len o diétnych “zelených” potravinách, ale hlavne o správnej kombinácii potravín.”

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Barbora z Trenčína to nevzdala a schudla za 5 mesiacov ako 15 kg

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Barbora z Trenčína to nevzdala a schudla za 5 mesiacov ako 15 kg

Čo považujete za najdôležitejšiu zmenu, ktorú ste počas výzvy s Fitlaviou urobili? Boli nejaké konkrétne zdroje, ľudia alebo nástroje, ktoré vám výrazne pomohli?

Naučila som sa, že niektoré veci počkajú, a tak ich odkladám na neskôr. Začala som si určovať priority a rozdeľovať ich inak. Po celý čas som fungovala v platforme a v skupine Fitlavia. Iné zdroje som nevyužívala, aby ma to nerozptyľovalo. 

Ak by ste mohli dať ľuďom, ktorí rozmýšľajú, či sa pustia do podobnej výzvy jednu radu, čo by to bolo?

Nevzdávaj to za žiadnych okolností, má význam vytrvať!

Čo sa týka demotivácie, s tou bojujem tak, že si stále hovorím “toto je tvoj rok!”. Ja som sa vždy videla ako tlstá a nesympatická osoba. Aktuálne sa, aj vďaka Fitlavii, už tak nevnímam.”

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Barbora z Trenčína to nevzdala a schudla za 5 mesiacov ako 15 kgKto je Barbora?

Barbora pracuje ako civilný zamestnanec pre OS SR. Má 38 rokov, 3 dcéry a býva v malej dedine pri Trenčíne. S Fitlaviou začala cvičiť tento rok 8.1., kedy sa zapojila do Novoročnej nakopávačky. K dňu 19.5. schudla 15,2 kg. 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať