Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Lenka (-12 kg): „Určite nekončím a teším sa na nové výzvy.”

Premeny s Fitlaviou: Lenka (-12 kg): „Určite nekončím a teším sa na nové výzvy.”

Alexandra
Premeny s Fitlaviou: Lenka (-12 kg): „Určite nekončím a teším sa na nové výzvy.”

Lenka (38) pracuje v administratíve a celý život rieši svoju postavu. Pravidelne si dávala za cieľ schudnúť, avšak motivácia vždy rýchlo opadla, a kilá sa vrátili späť spolu s jojo efektom. Celý čas sa najviac bála toho, že zlyhá, a že znova sklame svoje okolie, svojho manžela, a hlavne seba. To sa však vďaka výzve s Fitlaviou, ktorú sa rozhodla prijať nestalo – práve naopak, jej život sa otočil o 180°!

Mnohí hovoria, že prvý krok je najťažší. Ako ste sa cítili, keď ste sa rozhodli začať túto výzvu s Fitlaviou?

Zrejme ako každá druhá žena, riešim sa celý život. Ako vyzerám, koľko mám kíl. Stále som držala nejakú diétu a vždy som začínala zakazovaním si rôznych vecí od nového roka, od prvého, od pondelka… 

Samozrejme žiadna diéta netrvá večne a zhodené kilá sa pekne vrátia späť, plus vždy aj niečo navyše. V decembri som s hrôzou zistila, že vážim 67 kg. Zostala som zhrozená, pretože to je skoro 70, no a 70 je už skoro 100…! Takže moje odhodlanie bolo teraz alebo nikdy

Opíšte svoje pocity predtým, ako ste sa pustili do výzvy s Fitlaviou. Ako sa líšia od toho, ako sa cítite teraz?

Teraz sa cítim výborne. Bola som lenivá a to sa zmenilo. Nemala som pevnú vôľu, a teraz to ani nie je tak pevná vôľa, ako skôr životný štýl. 

V decembri som s hrôzou zistila že vážim 67 kg. Zostala som zhrozená, pretože to je skoro 70, no a 70 je už skoro 100…! Takže moje odhodlanie bolo teraz alebo nikdy!

Čoho ste sa najviac obávali, keď ste začínali? Ako sa vám podarilo tento strach prekonať?

Bála som sa vlastného zlyhania, bála som sa, že nebudem mať pevnú vôľu, a napríklad na oslave, kde je kopa jedla som sa zase bála, že dostanem na niečo chuť, a sklamem tak sama seba. 

Prekonala som to tak, že som si nastavila hlavu na to, čo naozaj chcem. Už som nechcela začínať od zajtra, od pondelka. Už som predsa začala, a chcela som úspešne pokračovať až do cieľa. 

Ako vyzerala vaša bežná rutina? Ako sa počas tejto výzvy  s Fitlaviou zmenila?

Moja rutina každý večer bola príprava jedál na ďalší deň. Je veľmi dôležité, keď viete čo budete na ďalší deň jesť. Každé ráno si pekne v miskách nesiem jedlo do práce. V práci sa ma už nikto nepýta, čo budeme jesť. Všetci vedia, že ja svoje jedlo už mám.  

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Lenka (-12 kg): „Určite nekončím a teším sa na nové výzvy.”

https://cdn.pixabay.com/photo/2017/08/06/12/52/woman-2592247_1280.jpg

Mali ste obľúbené jedlo, ktorého ste sa museli vzdať? Aké nové jedlo ste objavili a zamilovali sa doň?

Neznášam šampiňóny. Ale keď boli napísané, tak som si ich predsa pripravila!😊 Už som sa nejak naučila jesť všetko. 

Všetky recepty boli pre mňa nové, pretože takto som si väčšinu jedál nepripravovala. Vždy sa teším na nové výzvy a nové jedlá, ktoré som ešte neskúsila. A prešla som, ani neviem ako, na vegetariánsky jedálniček. 

Prekonala som to tak, že som si nastavila hlavu na to, čo naozaj chcem. Už som nechcela začínať od zajtra, od pondelka. Už som predsa začala, a chcela som úspešne pokračovať až do cieľa.”

Prišiel počas výzvy s Fitlaviou nejaký jeden konkrétny moment, kedy ste cítili, že ste dosiahli prelom? Aký bol ten pocit?

Najkrajší pocit z výsledkov je pochvala okolia. Prelom u mňa nastal vtedy, keď som sa zrazu vošla do vecí, ktoré som dlho neobliekla. Keď sa Vám to konečne podarí, tešíte sa, že to konečne prináša svoje ovocie, a už sa nechcete vrátiť späť. Dokonca ma manžel minule skúmal a povedal mi, že si myslí, že som si dala potajomky odsať tuk.😁

Skúsili ste počas výzvy s Fitlaviou aj niečo nové alebo pre vás nezvyčajné, na čo by ste si predtým nikdy netrúfli?

Začala som behať. Začiatky boli hrozné, lebo bez kondičky to nejde. Mala som pocit, že viac kráčam ako behám, ale každým dňom sa kondička zlepšovala. Prihlásila som sa u nás na beh na 5 km a na tento beh som poctivo trénovala. Páčilo sa mi prekonávať sama seba. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Lenka (-12 kg): „Určite nekončím a teším sa na nové výzvy.”

Akú úlohu zohrávala na vašej ceste komunita alebo podpora od rodiny a priateľov?

Podpora rodiny a najbližších je, samozrejme, dôležitá. Manžel ma síce podporoval, ale neveril, že tentokrát to zvládnem až do konca. To ma poháňalo vpred – aj jemu dokázať, že teraz to dám. 

Ďalšia vec je podpora komunity webu a vo Facebookovej skupine Fitlavia. Tam viete, že v tom nie ste sama. Viete poradiť druhým, viete niekoho podržať, a keď potrebujete radu, hneď ju dostanete späť. Nikto sa z nikoho nesmeje, pretože všetci sme na jednej lodi, a každému ide o rovnaký výsledok.  

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Lenka (-12 kg): „Určite nekončím a teším sa na nové výzvy.”

Máte nejaký špeciálny moment alebo spomienku, kedy ste si uvedomili, aké máte šťastie, že máte takúto podporu?

Môj výsledok je dosiahnutý vďaka Fitlavii. Každý deň hlavne ďakujem za to, že viem, čo mám jesť. U mňa je veľmi dôležitý jedálniček. Pokiaľ som držala nejakú diétu, nikdy mi ani len nenapadlo premýšľať nad tým, aké je správne množstvo bielkovín, tukov, sacharidov. Vďaka jedálničku tento problém nemusím riešiť.

Najkrajší pocit z výsledkov je pochvala okolia. Prelom u mňa nastal vtedy, keď som sa zrazu vošla do vecí, ktoré som dlho neobliekla.

Čo by ste chceli povedať ostatným, ktorí sú na začiatku svojej cesty k lepšiemu životu a kondícii? Čo by ste poradili tým, ktorí váhajú začať?

Každý človek, ktorý sa chce lepšie cítiť a chce lepšie a zdravšie žiť, by mal prehodnotiť svoj životný štýl. Ono to nie je o diéte. Je to o tom, ako si nastavíte pohľad na život a svoju hlavu. 

Keď začnete, je dôležité nepozerať sa stále na váhu, ale pozorovať svoje telo. Ako prvé idú centimetre. Samozrejme, príde moment, že Vám váha bude stáť na jednom mieste, a vtedy je dôležité pokračovať. Žiadny výsledok nepríde hneď. Do cieľa Vás však posúva každý jeden krôčik. Vychutnajte si momenty, keď si okolie všimne vaše úspechy. Tešte sa, keď konečne navlečiete na seba niečo, čo ste si roky neobliekli. Dávajte si čiastkové ciele a snažte sa ich plniť. 

Pokiaľ Vám telo nedovolí športovať, aspoň sa zdravo stravujte. Zhrešiť je dovolené. Majte sa radi zvonka – majte radi svoje telo. A nezabudnite, že ste naozaj to, čo jete. Určite nekončím a teším sa na nové výzvy. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Lenka (-12 kg): „Určite nekončím a teším sa na nové výzvy.”Kto je Lenka Gulaiová?

Lenka má 38 rokov a býva v Nitre so svojimi 3 deťmi a manželom. Pracuje v administratíve a tvrdí, že jej život sa zmenil novoročnou výzvou. Vďaka Fitlavii zatiaľ schudla 12 kg.

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať