Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Martina váhala, ale schudla 20 kíl a získala novú chuť do života!

Premeny s Fitlaviou: Martina váhala, ale schudla 20 kíl a získala novú chuť do života!

Alexandra
Premeny s Fitlaviou: Martina váhala, ale schudla 20 kíl a získala novú chuť do života!

Martina Kamodyová (45) pochádza zo Žilinského kraja a pracuje ako vedúca predajne. Aj keď sa vždy usilovne snažila schudnúť a zmeniť svoj životný štýl, jej snahy nikdy dlho nevydržali a zhodené kilá rýchlo pribrala naspäť. Všetko však zmenilo jediné rozhodnutie (výzva s Fitlaviou), vďaka ktorému sa jej konečne podarilo dosiahnuť tak dlho želané výsledky!  

Mnohí hovoria, že prvý krok je najťažší. Ako ste sa cítili, keď ste sa rozhodli začať túto výzvu s Fitlaviou?

Na začiatku to pre mňa vôbec nebolo jednoduché. Formulár na prihlásenie do výzvy som vyplnila asi desaťkrát, pričom som ho zakaždým aj rovno vymazala. Bola som veľmi váhavá a nerozhodná, či do toho mám ísť alebo nie.

Čoho ste sa najviac obávali, keď ste začínali? Ako sa vám podarilo tento strach prekonať?

Keď som sa prihlásila do výzvy, vážila som  o 20,4 kg viac. Bolo to najviac, koľko som dovtedy v živote vážila. Váha 83,1 kg ma nakopla na túto novú, v mojom okolí zatiaľ nikým nevyskúšanú cestu. Vždy som sa snažila cvičiť a hýbať sa, ale nikdy som nemala správne nastavenú stravu. Preto, aj keď sa mi podarilo zhodiť, vždy som to pekne krásne nabrala naspäť. Obávala som sa, že tomu nebude inak ani teraz, a že to dopadne rovnako ako vždy. V prípade tejto výzvy som však už od začiatku videla ten obrovský rozdiel, čo ma motivovalo vo výzve pokračovať.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Martina váhala, ale schudla 20 kíl a získala novú chuť do života!

Formulár na prihlásenie do výzvy som vyplnila asi desaťkrát, pričom som ho zakaždým aj rovno vymazala.” 

Ako vyzerala vaša bežná rutina predtým, a ako sa zmenila počas tejto výzvy s Fitlaviou? Mali ste obľúbené jedlo, ktorého ste sa museli vzdať? Aké nové jedlo ste objavili a zamilovali sa doň?

Moja bežná rutina pred výzvou s Fitlaviou bola práca, domácnosť, bežné povinnosti, cvičenie + zle nastavená strava. Keď som cvičila, mala som pocit, že musím aj menej jesť a nepripadá do úvahy dať si normálnu večeru (a už vôbec nie nejakú dobrôtku). Takto som vydržala fungovať aj niekoľko mesiacov. Váha síce išla dolu, ale za vysokú cenu! Potom, samozrejme, prišlo vždy obdobie, kedy som si povedala, že už nevládzem, a to čo som si po celý čas odopierala, som si zrazu dopriala. No a váha sa, pochopiteľne, vždy vrátila naspäť. 

Keď som začala novoročnú výzvu s Fitlaviou a videla som jej jedálniček, povedala som si, že ak ja podľa tohto plánu schudnem, tak to bude zázrak – veď toľko som nikdy počas obdobia, keď som sa snažila schudnúť nejedla! Mala som pocit, že na to, že chcem schudnúť, veľa jem. Ale na moje (naozaj) veľké prekvapenie to fungovalo.

Po novoročnej výzve prišli na radu kalorické tabuľky, o ktorých som nechcela od začiatku ani počuť. Ja a tabuľky? Vôbec!!! Paradoxom je, že teraz bez nich neviem existovať (smiech). Viem si totiž na celý deň nastaviť stravu podľa toho, na čo mám momentálne chuť, a ako budem v daný deň časovo vyťažená, čo je úplne skvelé. Navyše, vďaka týmto tabuľkám som sa nemusela vzdať žiadneho jedla a nové jedlá, ktoré som si obľúbila, sú skoro všetky recepty z jedálnička výzvy. Sú veľmi chutné a rýchle. Tiež som do svojho jedálnička zaradila ovsené vločky, ktoré som predtým vôbec nejedla. Pripravujem si ich s ovocím a jogurtom každý večer na raňajky. Ráno ich len vyberiem z chladničky a môžem bežať do práce – rýchle a zdravé raňajky bez akéhokoľvek zdržiavania.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Martina váhala, ale schudla 20 kíl a získala novú chuť do života!

Ja a tabuľky? Vôbec!!! Paradoxom je, že teraz bez nich neviem existovať (smiech).” 

Prišiel počas výzvy s Fitlaviou nejaký jeden konkrétny moment, kedy ste cítili, že ste dosiahli prelom? Aký bol ten pocit? Skúsili ste počas výzvy aj niečo nové alebo pre vás nezvyčajné, na čo by ste si predtým nikdy netrúfli?                                                       

„Ahojte, idem sa s Vami podeliť o moju radosť z dnešného váženia😊Je to presne 9 týždňov čo som sa pridala do Fitlavie s váhou 83,1 kg a dnes mám 72,9 kg.🤗🤗🤗Čiže 10,2 kg dole.👏👏👏😍😍😍A to iba vďaka správne nastavenej strave (dokonca bez hladovania), super tréningom s Marošom Molnárom, a hlavne vďaka Fitlavia komunite a celému skvelému tímu ľudí, ktorí za tým stoja, a ktorí nám ukázali túto cestu. Už je na každom z nás, ako to uchopíme. Vďaka, ste úžasní.❤️❤️❤️Ideme ďalej!👍👍👍✊️✊️✊️”

Deň, keď som sa po 9 týždňoch odvážila a písala riadky uvedené vyššie bol pre mňa tým momentom, kedy som si uvedomila, že som sa rozhodla správne. Ten pocit bol úžasný! Za tak krátky čas som mala -10 kg! Bolo naozaj super sledovať, ako sa mi z týždňa na týždeň zlepšuje kondícia, a ako ľahšie zvládam cvičenia. Zo začiatku to totiž bolo tak, že kým som sa pozviechala z podložky po prvom cviku, Maroš už mal odskákanú polovicu druhého (smiech). Teraz už je to v pohode a väčšinou stíham hravo cvičiť zároveň s ním. Veľmi ma teší aj to, že som mojou premenou namotivovala ďalších ľudí z môjho okolia, a možno aj iných, ktorých nepoznám, ale vďaka mne sa rozhodli tiež do podobnej výzvy ísť.                        

Akú úlohu zohrávala na vašej ceste komunita alebo podpora od rodiny a priateľov? Máte nejaký špeciálny moment alebo spomienku, kedy ste si uvedomili, aké máte šťastie, že máte takúto podporu?

Ja som ten pocit vďačnosti cítila už na začiatku. Ako som už spomínala, v úvode som bola veľmi nerozhodná – raz večer, keď som už po niekoľkýkrát vyplnila prihlášku do novoročnej výzvy, a predtým ako som ju opäť vymazala, som šla za manželom, lebo som chcela počuť jeho názor. Keďže poznal moje vzostupy aj pády ohľadom chudnutia, na informáciu, že sa idem prihlásiť do Fitlavie a budem cvičiť s Marošom, reagoval najskôr výrazom: „Si v pohode?“ (smiech). Ale hneď na to mi povedal: „Počuj, ale možno by ti poradili ohľadom stravy, cvičenia, a ako si udržať váhu.”. Ani nevedel, ako ma tým povzbudil. 

Následne som prihlášku odoslala a Fitlavia sa stala súčasťou môjho života. Znovu, už po niekoľkýkrát, by som chcela touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na vzniku Fitlavie, ale tiež za komunitu, kde sa od začiatku všetci vzájomne podporujeme, a kde nám Fitlavia poskytuje toľko skvelých informácií. Ďakujeme za Vašu snahu zmeniť mnohým ľuďom život.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Martina váhala, ale schudla 20 kíl a získala novú chuť do života!

Ten pocit bol úžasný! Za tak krátky čas som mala -10 kg! Bolo naozaj super sledovať, ako sa mi z týždňa na týždeň zlepšuje kondícia, a ako ľahšie zvládam cvičenia.” 

Čo by ste chceli povedať ostatným, ktorí sú na začiatku svojej cesty k lepšiemu a zdravšiemu životu?

Všetkým, ktorí chcú urobiť zmenu vo svojom živote zredukovaním svojej hmotnosti ,alebo si chcú váhu udržať, odporúčam skúsiť to s Fitlaviou. Nemusíte nikam chodiť a všetko máte k dispozícii. Odborné poradenstvo, množstvo vzdelávacích videí, jedálničky a perfektné tréningy. Všetko je dokonale prepracované. Treba len začať a správne sa naladiť. Už po krátkom čase uvidíte prvé výsledky tak, ako ja! Prajem všetkým pevnú vôľu a energiu pri dosahovaní svojich plánov.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Martina váhala, ale schudla 20 kíl a získala novú chuť do života!Kto je Martina Kamodyová?

Martina pochádza zo Žilinského kraja a pracuje ako vedúca predajne. Má dve dospelé deti a dokonca už aj jednu krásnu vnučku. Všetci členovia jej rodiny majú k športu blízko a radi trávia svoj voľný čas spoločne v prírode či už prechádzkami, alebo turistikou aj so štvornohým miláčikom Montyškom. Martine sa za deväť mesiacov podarilo schudnúť 20,4 kg a nadobudnúť váhu, o ktorej už len snívala.

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať