Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Martina z Brezovej pod Bradlom schudla 6,5 kg a výzva ju prekvapila

Premeny s Fitlaviou: Martina z Brezovej pod Bradlom schudla 6,5 kg a výzva ju prekvapila

Alexandra
Premeny s Fitlaviou: Martina z Brezovej pod Bradlom schudla 6,5 kg a výzva ju prekvapila

Martina (34) bola dlhodobo smutná, pretože si jedného dňa uvedomila, že už nemôže vďaka svojej váhe nosiť svoje obľúbené šaty, a že nevládze behať s deťmi toľko, ako kedysi. Problémom bolo najmä jej emočné jedenie – zajedala stres. Všetko sa však zmenilo, keď sa jedného dňa rozhodla pre zmenu a zapojila sa do výzvy s Fitlaviou!

Kedy a prečo ste sa rozhodli, že je čas na zmenu? 

Odkedy som začala mať problémy so štítnou žľazou, kilá išli enormne hore. Snažila som sa chudnúť, cvičiť, ale nevedela som, čo jesť, ani ako a čo cvičiť tak, aby to bolo efektívne. Na Facebooku sa mi objavila reklama na 6 týždňovú výzvu od Fitlavie. Bolo mi ľúto, že nevládzem toľko behať s deťmi a nezmestím sa do mojich obľúbených šiat… Preto som si povedala, že to skúsim.

Čo ste očakávali od tohto procesu a čo sa v skutočnosti stalo?

Na začiatku som sa obávala, či nebudem hladná, či mi vôbec budú chutiť jedlá z výzvy, a či budem stíhať chystať si všetko to jedlo. Hneď prvý týždeň som bola prekvapená, ako mi všetko chutí a aké sú porcie veľké.

Mali ste pred začatím výzvy s Fitlaviou nejakú mylnú predstavu o chudnutí, ktorú vám táto výzva vyvrátila?

Také tie klasické – po 18:00 nejesť, jesť väčšinou šaláty, menej jesť, veľa cvičiť… Ja som si konečne uvedomila, že stačí správna kombinácia a môžem sa bez výčitiek najesť aj o 19 h. A tiež to, že nemusím cvičiť hodiny.

Snažila som sa chudnúť, cvičiť, ale nevedela som, čo jesť, ani ako a čo cvičiť tak, aby to bolo efektívne. Potom sa mi na Facebooku objavila reklama na 6 týždňovú výzvu od Fitlavie.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Martina z Brezovej pod Bradlom schudla 6,5 kg a výzva ju prekvapila

Ako vyzeral váš bežný deň na začiatku výzvy s Fitlaviou a ako sa zmenil s priebehom času?

Pred výzvou som po zobudení nachystala deti do školy, potom som si dala rýchle raňajky, na desiatu ovocie alebo jogurt, obed o 15:00, a večer som zjedla niečo malé. 

Poobede sme išli na ihrisko, väčšinou som sa do mesta (cca 2 km) dopravila na elektrickej kolobežke. Keď som začala výzvu, uvedomila som si, že si musím vyhradiť aj čas aj sama pre seba. Začala som preto vstávať o 50 minút skôr, aby som stihla cvičiť. Pripravovala som si jedlo dopredu, no a keď som išla von, vzala som si ho vždy so sebou v krabičkách. Začala som tiež chodiť viac pešo, minimálne 10 000 krokov denne (a postupne stále viac).

Aký bol váš prístup k stravovaniu? Stavili ste na diétu alebo ste skôr robili drobné zmeny v jedálničku?

Skúšala som jesť viac zeleniny a cvičiť. V minulosti som nemala na tieto veci čas, preto keď sme boli vonku, tak som si vždy kúpila niečo na jedenie v obchode. Teraz si nosím jedlo stále zo sebou.

Konečne som si uvedomila, že stačí správna kombinácia a môžem sa bez výčitiek najesť aj o 19 h. A tiež nemusím cvičiť hodiny.

Ako ste počas chudnutia zvládali stres alebo demotivujúce momenty? 

Kedysi som v strese jedla, a to hlavne nezdravé veci. Veľmi som sa čudovala, že odkedy som sa začala stravovať podľa jedálnička, nemala som vôbec chuť na sladké a ani na nezdravé jedlá. V stresových situáciách mi dokonca ani nezišlo na um, že by som niečo jedla.

Ako sa zmenil váš pohľad na seba samého/samú počas tejto výzvy s Fitlaviou?

Uvedomila som si, že je cesta ktorou sa to dá zvládnuť, a že si viem na seba nájsť čas – že ešte stále sa viem páčiť sama sebe.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Martina z Brezovej pod Bradlom schudla 6,5 kg a výzva ju prekvapila

https://unsplash.com/photos/shallow-focus-photography-of-person-walking-on-road-between-grass-ljoCgjs63SM

Čo považujete za najdôležitejšiu zmenu, ktorú ste počas výzvy s Fitlaviou urobili?

Počas výzvy som sa naučila nájsť si čas sama pre seba a plánovať si jedálniček dopredu.

 

Boli nejaké konkrétne zdroje, ľudia alebo nástroje, ktoré vám výrazne pomohli?

Veľmi mi pomohla skupina Fitlavie na Facebooku, každodenné maily s videami, ale aj okolie, ktoré ma podporuje.

Kedysi som v strese jedla, a to hlavne nezdravé veci.

Ak by ste mohli dať ľuďom, ktorí rozmýšľajú, či sa pustia do podobnej výzvy jednu radu, čo by to bolo?

Neváhajte. Ja som počula o výzve (už letnej), ale neverila som si. Teraz ľutujem, že som sa neprihlásila už vtedy. Určite budem pokračovať v takomto stravovaní a už teraz sa teším na ďalšiu výzvu. Nemáte sa čoho báť, dostanete jedálniček, cvičenia, náučné videá, no a ak niečo potrebujete, vždy sa môžete opýtať. Ďakujem všetkým z Fitlavie, veľmi ste mi pomohli.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Martina z Brezovej pod Bradlom schudla 6,5 kg a výzva ju prekvapila

PRED VÝZVOU S FITLAVIOU

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Martina z Brezovej pod Bradlom schudla 6,5 kg a výzva ju prekvapila

PO VÝZVE S FITLAVIOU

Kto je Martina Janacová?

Martina má 34 rokov a pochádza z Brezovej pod Bradlom. Po piatich týždňoch odkedy začala chudnúť s výzvou od Fitlavie sa jej podarilo zhodiť 6,5 kg. Išli však dole aj centimetre!

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať