Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Miroslava (- 29 kg) túžila po zmene už od narodenia svojej dcéry

Premeny s Fitlaviou: Miroslava (- 29 kg) túžila po zmene už od narodenia svojej dcéry

Alexandra
Premeny s Fitlaviou: Miroslava (- 29 kg) túžila po zmene už od narodenia svojej dcéry.

Miroslava (35) z Trnavy počas tehotenstva pribrala takmer 30 kíl. Cítila, že stratila samu seba, a že sa necíti dobre vo svojej vlastnej koži. Skúšala snáď všetky typy diét, ktoré sľubovali rýchle chudnutie bez jojo efektu, avšak neúspešne. Všetko zmenilo rozhodnutie zapojiť sa do Novoročnej výzvy s Fitlaviou.

Kedy a prečo ste sa rozhodli, že je čas na zmenu?

Zmenu som chcela už od narodenia svojej dcérky. V tehotenstve som pribrala skoro tridsať kíl. Po pôrode mi všetky zostali a necítila som sa dobre vo svojej vlastnej koži. 

Čo ste očakávali od tohto procesu a čo sa v skutočnosti stalo? Mali ste pred začatím výzvy s Fitlaviou nejakú mylnú predstavu o chudnutí, ktorú vám táto výzva vyvrátila?

Očakávala som to, že sa budem cítiť lepšie, a že zhodím tie nadbytočné kilá, čo sa aj stalo. Nemala som prehnané očakávania, verila som odborníkom a snažila som sa všetko dodržiavať na 100 %. Či už stravu, alebo cvičenie

Očakávala som to, že sa budem cítiť lepšie a, samozrejme, že zhodím tie nadbytočné kilá, čo sa aj stalo.

Môžem povedať, že za celý tento rok som sa naučila správne jesť, a aj keď som mala nejaké prehrešky, vždy sa vrátim k vyváženej strave, takže som sa úspešne vyhla jojo efektu. 

Ako vyzeral váš bežný deň na začiatku výzvy s Fitlaviou a ako sa zmenil s priebehom času? Aký bol váš prístup k stravovaniu? Stavili ste na diétu alebo ste skôr robili drobné zmeny v jedálničku?

Môj bežný deň vyzeral viac menej rovnako ako aj predtým. Akurát som zaradila do svojich dní viac pohybu, a teda, samozrejme, zmenila som stravu. Snažila som sa variť kvalitne aj pre rodinu, čo uvítal aj manžel, ktorý popri mne tiež schudol nejaké to kilečko.🙂 Môj bežný deň sa ani počas výzvy, a vlastne ani po nej, radikálne nezmenil. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Miroslava (- 29 kg) túžila po zmene už od narodenia svojej dcéry

Ako ste počas chudnutia zvládali stres alebo demotivujúce momenty? Ako sa zmenil váš pohľad na seba samú počas tejto výzvy s Fitlaviou?

Stres ani demotivujúce momenty som nemala. Upratala som si to v hlave hneď na začiatku – vedela som, čo chcem, aj prečo to robím, takže som sa skôr tešila. A keď prišla nejaká tá kríza, napríklad keď, kedy som nevládala cvičiť, tak som proste necvičila. Treba počúvať svoje telo a potom to ide.

Pred výzvou som sa cítila zle. Cítila som sa veľká, necítila som sa vôbec atraktívne ani žensky. Hovorila som, že som chudá žena v tučnom tele. Teraz sa cítim výborne, aj keď, samozrejme, ešte nie som na konci svojej cesty. Môžem sa pekne obliecť, hlavne si môžem obliecť čo sa mi páči a nielen to, do čoho sa zmestím. A cítim sa omnoho lepšie aj po zdravotnej stránke

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Miroslava (- 29 kg) túžila po zmene už od narodenia svojej dcéry

Môj bežný deň vyzeral viac menej rovnako ako aj predtým. Akurát som zaradila do svojich dní viac pohybu, a teda, samozrejme, zmenila som stravu.

Čo považujete za najdôležitejšiu zmenu, ktorú ste počas výzvy urobili? Boli nejaké konkrétne zdroje, ľudia alebo nástroje, ktoré vám výrazne pomohli?

Najdôležitejšia zmena je asi tá, že som sa naučila správne jesť. A to bez výčitiek a prejedania. Predtým som držala rôzne diéty, od 90-dňovej, bielkovinovej a neviem ani akej ďalšej. Síce som vždy schudla, ale tiež som nabrala všetko späť. 

Do novoročnej výzvy som sa prihlásila kvôli Marošovi Molnárovi a musím povedať, že som si jeho i jeho cvičenia veľmi obľúbila. A nielen jeho, ale aj jeho manželku Zuzku. Už sa teším na ďalšiu novoročnú výzvu. 

Ak by ste mohli dať ľuďom, ktorí rozmýšľajú, či sa pustia do podobnej výzvy jednu radu, čo by to bolo?

Aby sa nevzdávali a šli do toho naplno! Výsledok sa určite dostaví. Ako sa hovorí, kde je vôľa, tam je cesta.

Kto je Miroslava Žemlová?

Miroslava má 35 rokov a žije neďaleko Trnavy. Pracuje ako laborantka, ale momentálne je na materskej dovolenke s treťou dcérkou. S Fitlaviou do dnešného dňa schudla cca 29 kg. Pôvodne iba chcela skúsiť Novoročnú výzvu. 

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať