Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Naďa zo Šajdíkových Humeniec schudla 7 kg, ale rozhodne s výzvou nekončí

Premeny s Fitlaviou: Naďa zo Šajdíkových Humeniec schudla 7 kg, ale rozhodne s výzvou nekončí

Alexandra
Premeny s Fitlaviou: Naďa z Humenného schudla 7 kg, ale rozhodne s výzvou nekončí

Naďa Sekáčová Jankovská (42) pracuje ako čašníčka v malej kaviarničke na západnom Slovensku. O zdravšom a štíhlejšom tele snila roky, no nedarilo sa jej opustiť komfortnú zónu ležania na gauči a vyjedania chipsov. Nakoniec všetko zmenil jeden pohľad do zrkadla! Ako sa Naďa odhodlala urobiť zmenu vo svojom živote? Prečítajte si, ako sa jej podarilo dosiahnuť svoje ciele s Fitlaviou!

Kedy ste si uvedomili, že je čas na novú kapitolu vo vašom živote, ktorá sa nezaobíde bez zmeny?

Uvedomila som si to, keď som sa v zrkadle videla v sukni a pozrela sa na svoje nohy. Bolo to v jeseni minulý rok.

Aké boli vaše ciele a očakávania, keď ste začali výzvu s Fitlaviou, a ako sa zmenili v priebehu jej trvania? Mali ste pred začatím výzvy nejaké mylné predstavy o chudnutí? Ktorý konkrétny moment v rámci výzvy vám pomohol lepšie porozumieť tomu, ako chudnutie skutočne funguje?

Mojím cieľom bolo cítiť sa dobre a mať radosť z cvičenia. Jasné, očakávala som aj nejaké to kilečko dolu, ale vedela som, že to nebude za pár dní… Mylné predstavy o chudnutí som nemala – vedela som, že to nebude hneď, aj keď prišlo aj obdobie, kedy sa váha stabilizovala, a mne sa nedarilo s ňou ďalej pohnúť.

Môj konkrétny moment v rámci výzvy, kedy som pochopila, ako chudnutie funguje, bol počas Jarnej výzvy od Fitlavie, ktorá bola pre mňa extrémne ťažká. Bola to však pre mňa naozaj veľká výzva, kde som už dokázala posunúť svoje hranice v cvičení.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Naďa zo Šajdíkových Humeniec schudla 7 kg, ale rozhodne s výzvou nekončí

Chcela som to vzdať. Najmä zo začiatku, keď som cvičila a váha sa vôbec nehýbala.

Ako vyzeral váš bežný deň na začiatku? Ako sa zapojenie do výzvy s Fitlaviou odzrkadlilo vo vašich denných rutinách? 

Moje začiatky boli hrozné! Uponáhľané rána – hneď odcvičiť, zjesť raňajky a šup do práce. Neskôr som si to vždy naplánovala a snažila sa spraviť si čas pre seba, v čom mi veľmi pomohol aj manžel. Dnes už cvičenie berieme ako súčasť môjho dňa.

Ako výzva s Fitlaviou ovplyvnila vaše stravovanie? Ako sa vám darilo zmeny v stravovaní zakomponovať do vášho jedálnička?

Ja som sa začala stravovať úplne podľa Fitlavia jedálnička až teraz v Jesennej výzve, dovtedy som občas vyskúšala nejaký ten recept, ale nebola to so mnou žiadna sláva. Zmeny som zakomponovala tak, že 1 jedlo jem 2 dni a vyhovuje mi to. Dcére a manželovi síce nie, ale ja rada varím, takže mi nevadí, že varím pre každého niečo iné, nakoľko dcérka má určité alergie na potraviny.

Aké boli vaše najväčšie výzvy v boji so stresom a demotiváciou počas tohto procesu? Zažili ste moment, kedy ste to chceli vzdať?

Nemala som stres, ale áno, chcela som to vzdať. Najmä zo začiatku, keď som cvičila a váha sa vôbec nehýbala.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Naďa zo Šajdíkových Humeniec schudla 7 kg, ale rozhodne s výzvou nekončí

Moje začiatky boli hrozné! Uponáhľané rána – hneď odcvičiť, zjesť raňajky a šup do práce.

Ako sa zmenil váš pohľad na seba samú počas tejto výzvy s Fitlaviou?

Vďaka týmto výzvam dokážem posúvať svoje limity ďalej a ďalej, za čo som veľmi vďačná. S Fitlaviou cvičím od Novoročnej výzvy a zatiaľ sa mi podarilo schudnúť 6 – 7 kg, čo nie je až tak veľa, ale letnú výzvu som odflákla… 

Čo sa ale týka obvodov tela, podarilo sa mi zmenšiť sa skoro vo všetkých partiách, a to ma nesmierne teší. Predsa len, dostať sa z konfekčnej veľkosti 44 na veľkosť 40, je pre mňa neuveriteľný úspech!

Ktorá konkrétna zmena, ktorú ste dosiahli počas výzvy, má najväčší vplyv na váš celkový pohľad na zdravie a životný štýl? Aké konkrétne prostriedky, nástroje alebo skupiny ľudí vám pomohli pri dosahovaní vašich cieľov v rámci tejto výzvy?

Samozrejme, môj manžel, ktorý ma podporuje, dcérka a rodina, ktorá mi fandí. Pomohli mi ale aj rôzne cvičebné pomôcky a orbitrek.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Naďa zo Šajdíkových Humeniec schudla 7 kg, ale rozhodne s výzvou nekončí

Čo sa ale týka obvodov tela, podarilo sa mi zmenšiť sa skoro vo všetkých partiách, a to ma nesmierne teší. Predsa len, dostať sa z konfekčnej veľkosti 44 na veľkosť 40, je pre mňa neuveriteľný úspech!

Ako by ste povzbudili ostatných, aby sa pustili do podobného procesu, a akú radu by ste im dali, aby im pomohli na ich ceste k dosiahnutiu cieľov?

Všetkým, čo rozmýšľajú či začať, by som odkázala jedno veľké ÁNO – choďte do toho! Nesnažte sa len hľadať dôvody, prečo nezačať. Nehľadajte výhovorky typu – nemôžem, LEBO…Tiež mám zdravotné problémy. Opustiť tú komfortnú zónu ležania na gauči a vyjedania chipsov, bolo pre mňa spočiatku náročné, no stálo to za to!

Moja rada je VYDRŽAŤ A NEVZDÁVAŤ SA!

Kto je Naďa Sekáčová Jankovská?

Naďa má 42 rokov a pracujem ako čašníčka – prevádzkarka v malej kaviarničke. Žije v malej obci Šajdíkové Humence, cca 12 km od Senice. Má malú dcérku Nelu (8), s ktorou trávi takmer všetok svoj voľný čas. 

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať