Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Nina zo Západného Slovenska to nevzdala a schudla 5 kg

Premeny s Fitlaviou: Nina zo Západného Slovenska to nevzdala a schudla 5 kg

Alexandra
Premeny s Fitlaviou: Nina zo Západného Slovenska to nevzdala a schudla 5 kg

Nina Vavrová (26) si užíva materskú dovolenku so svojim milovaným synčekom. Život jej však už dlhší čas znepríjemňoval pocit, že sa jej nedarí po pôrode schudnúť a nedokáže si vytvoriť žiadnu rutinu. Ako sa jej nakoniec podarilo vymeniť pozeranie televízie za každodenné cvičenie s Fitlaviou? A čo ju k tomu motivovalo? Nechajte sa inšpirovať jej príbehom. 

Mnohí hovoria, že prvý krok je najťažší. Ako ste sa cítili, keď ste sa rozhodli začať túto výzvu s Fitlaviou?

Výzvu od Fitlavia mi ukázal Instagram, otvorila som ju a uvažovala nad ňou. V ten deň mi napísala kamarátka, že sa do tejto výzvy s Fitlaviou zapája, a tak som to brala ako znamenie, že sa mám zapojiť aj ja. Dvom nám to predsa pôjde ľahšie, keď sa budeme navzájom podporovať a motivovať. 

Opíšte svoje pocity predtým, ako ste sa pustili do výzvy s Fitlaviou – ako sa líšia od toho, ako sa cítite teraz?

Pocity sa príliš nelíšia, cítim sa byť skúsenejšia najmä, čo sa stravy týka, tá mi robila veľký problém i pred výzvou. Nevedela som si vhodne nakombinovať stravu tak, aby v nej bolo dostatok bielkovín. 

Moja bežná rutina predtým bola takmer žiadna rutina.😀

Čoho ste sa najviac obávali, keď ste začínali? Ako sa vám podarilo tento strach prekonať?

Najviac som sa bála, že znovu z nejakého dôvodu prestanem – že to vzdám. Napríklad, že si nenájdem čas na chystanie jedla a na samotné cvičenie. 

Ako vyzerala vaša bežná rutina predtým, a ako sa zmenila počas tejto výzvy s Fitlaviou?

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Nina zo Západného Slovenska to nevzdala a schudla 5 kg

Bežná rutina predtým bola takmer žiadna rutina.😀 Každý deň bol úplne iný. Čo sa stravy týka, raz som raňajkovala o 7:00, inokedy o 11:00, raz som večerala o 20:00, inokedy o 23:00. Pohybovo som mala veľa lenivých dní. Doobeda som vždy robila len to, čo bolo nevyhnutné, a následne som pozerala televíziu. Poobede sme išli so synom vždy na prechádzku a 2 – 3x týždenne som si išla zabehať cca 5 kilometrov. 

Rutina počas výzvy sa zmenila tak, že sa snažím raňajkovať čo najskôr po zobudení, nie vždy je to však pri bábätku jednoduché. Doobeda už miesto televízie zapínam rádio ako podmaz a trávim ho stále domácimi prácami, ale aj intenzívnejším varením. Snažím sa do upratovania zapojiť už aj svojho synčeka. Poobedné prechádzky sme nevypustili, stále na ne chodíme. No a k behu som pridala i posilňovacie cvičenia. Dala som si záväzok, že posledné jedlo budem jesť najneskôr o 20:00. 

Mali ste obľúbené jedlo, ktorého ste sa museli vzdať? Aké nové jedlo ste objavili a zamilovali sa doň?

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Nina zo Západného Slovenska to nevzdala a schudla 5 kg

Mojim obľúbeným jedlom sú všetky možné čokoládky. A nevzdala som sa ich, za prvý úspešný týždeň som si dopriala odmenu v podobe horúcej čokolády, no v tom som pokračovala počas celej výzvy s Fitlaviou – dopriala som si sladkosť, keď som to tak cítila, ale maximálne 1x denne. 

Tých jedál, ktoré som si počas výzvy obľúbila je veru veľa. Určite do našej rodinnej stravy budem komponovať panenku na bylinkách, či vločky s čerešňami. Famózne bolo aj smoothie. Väčšina receptov mi veľmi chutila a plánujem ich komponovať do nášho jedálnička pravidelne. 

Prišiel počas výzvy s Fitlaviou nejaký jeden konkrétny moment, kedy ste cítili, že ste dosiahli prelom? Aký bol ten pocit?

Tento moment prišiel, keď som videla, že centimetre i kilogramy ubúdajú – a hlavne, keď sa ani po týždni nevrátili späť! Po pôrode som sa všemožne snažila schudnúť. Behávala som, chodila na dlhé prechádzky, ale kilogramy nechceli ísť dolu. Ani teraz nejdú rapídne dolu, váha ide dolu pomaly, ale vidím, že sa mi mení stavba tela a som pevnejšia. 

Mojim obľúbeným jedlom sú všetky možné čokoládky. A nevzdala som sa ich, za prvý úspešný týždeň som si dopriala odmenu v podobe horúcej čokolády.

Skúsili ste počas výzvy s Fitlaviou aj niečo nové alebo pre vás nezvyčajné, na čo by ste si predtým nikdy netrúfli?                                       

Áno, rybie filé.😀 Odmalička mi ryby nevoňali, ale chcela som poctivo dodržať jedálniček, tak som si upiekla i rybku. Dokonca som ju aj skoro celú zjedla!                                                                                                                   

Akú úlohu zohrávala na vašej ceste komunita alebo podpora od rodiny a priateľov?

Obrovskú! Keď mi mamina povedala, že je vidieť, že som schudla, tak mi to okamžite zdvihlo sebavedomie. Myslím, že všetci chceme žiť dlhý a najmä zdravý život, a tak sa v rodine podporujeme navzájom v pohybe, v strave a snažíme sa byť na seba dobrí. 

Máte nejaký špeciálny moment alebo spomienku, kedy ste si uvedomili, aké máte šťastie, že máte takúto podporu?

Každý deň ďakujem za to, akého mám dobrého muža, ako mi pomáha a je mi oporou. Špeciálnu vďaku som ale necítila, lebo ju cítim každý deň. 

Keď mi mamina povedala, že je vidieť, že som schudla, tak mi to okamžite zdvihlo sebavedomie.

Čo by ste chceli povedať ostatným, ktorí sú na začiatku svojej cesty k lepšiemu a zdravšiemu životu?

Na začiatku je to vždy ťažké, a treba ísť na zmenu života pomaly a postupne. Držím palce každému, kto chce žiť zdravší život. Hlavne treba začať a niekedy treba začať aj stokrát, kým to na 101x vyjde. 🙂

 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Nina zo Západného Slovenska to nevzdala a schudla 5 kg

Kto je Nina Vávrová?

Nina má 26 rokov a pochádza zo Západného Slovenska. Aktuálne je na materskej dovolenke a užíva si čas strávený so svojim synčekom. Nadovšetko miluje čokoládu (v akejkoľvek forme). 

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať