Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Veronika schudla 12 kg za 6 mesiacov. Inšpirovala ju kolegyňa.

Premeny s Fitlaviou: Veronika schudla 12 kg za 6 mesiacov. Inšpirovala ju kolegyňa.

Alexandra
Premeny s Fitlaviou Veronika schudla 12 kg a inšpirovala ju kolegyňa

Veronika sa bála chudnutia z jedného hlavného dôvodu – myslela si, že keď chce schudnúť, musí prestať jesť a musí hladovať! Až vďaka Fitlavii, na svoje obrovské prekvapenie, zistila, že chudnutie nie je o hladovaní, a že sú to práve rôzne nepravdivé mýty, ktoré nás často brzdia. Ako sa jej podarilo s Fitlaviou schudnúť 12 kg v priebehu 6 mesiacov?  

Aký konkrétny okamih alebo udalosť vás motivoval k tomu niečo vo vašom živote zmeniť?

Nad zmenou som rozmýšľala už dlhšie, no finálne rozhodnutie prišlo až vtedy, keď mi váha ukázala 102 kg. To už som vnímala ako naozaj veľa. Mám skvelú kolegyňu, ktorá ma nasmerovala k novoročnej výzve, a tak som sa rozhodla, že to vyskúšam.

Nad zmenou som rozmýšľala už dlhšie, no finálne rozhodnutie prišlo až vtedy, keď mi váha ukázala 102 kg.”

Ako sa vaše pôvodné predstavy týkajúce sa chudnutia líšili od toho, čo ste sa dozvedeli alebo zažili v rámci tejto výzvy s Fitlaviou?

Moja predstava bola, že keď chcem schudnúť budem musieť málo jesť (hladovať). Realita ale bola taká, že niekedy som ani nevládala zjesť všetko z jedálnička. Hladná som teda rozhodne nebola! 🙂

V rámci výzvy som tiež ale veľmi zmenila svoj pohľad na jedlo. Uvedomila som si, že môžem jesť zdravo, chutne, veľa, a dokonca aj sladké. Základom je dobre si to premyslieť a naplánovať.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Veronika schudla 12 kg za 6 mesiacov. Inšpirovala ju kolegyňa.

Môžete opísať, ako sa váš deň pred začiatkom výzvy s Fitlaviou líšil od vášho bežného dňa dnes?

Bežne som veľa času som strávila na gauči a všade som chodila autom, aby som bola čo najskôr doma a mohla oddychovať. Teraz chodím všade, kde je to možné, pešo. Nemám potrebu tráviť čas na gauči pred televízorom. Radšej si vymyslím nejakú aktivitu alebo idem niečo robiť.

Moja predstava bola, že keď chcem schudnúť budem musieť málo jesť (hladovať). Realita ale bola taká, že niekedy som ani nevládala zjesť všetko z jedálnička.”

Ako by ste opísali váš prístup k stravovaniu počas tejto výzvy s Fitlaviou? Stavili ste na nejakú špecifickú diétu alebo ste skôr robili drobné zmeny vo vašom jedálničku?

Počas výzvy som sa stravovala presne podľa jedálnička, čo mi veľmi vyhovovalo. Jedlo bolo rozmanité a chutné. Skvelé bolo aj to, že som nemusela denne vymýšľať, čo idem jesť.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Veronika schudla 12 kg za 6 mesiacov. Inšpirovala ju kolegyňa.

Zažili ste počas výzvy s Fitlaviou nejakú stresovú situáciu alebo chvíle, kedy ste stratili motiváciu? Ako ste sa s tým vyrovnali?

Áno, stalo sa, že som bola v zložitejšej situácii, ale keď som sa aj odklonila od jedálnička, nevracala som sa k svojmu zlyhaniu. Šla som jednoducho ďalej. Stalo sa, veď som človek a robím to pre seba, tak snáď sa nebudem na seba hnevať. Každý je raz hore a raz dole. 

Ovplyvnila výzva s Fitlaviou vaše sebavedomie a váš vzťah k sebe samej?

Výzva ovplyvnila moje sebavedomie VEĽMI. Už len to, že si môžem kúpiť oveľa viac oblečenia ako predtým – predsa len, rozdiel 12 kg je viditeľný. Ja som sa vždy mala rada, ale keď sa vidím bez brucha v úrovni pŕs je to oveľa lepšie, a páčiť sa sama sebe mi teraz príde omnoho jednoduchšie.

Dokážete opísať jednu konkrétnu zmenu, ktorá bola pre vás počas výzvy s Fitlaviou najvýznamnejšia, a ktorá ovplyvnila váš život najviac?

Vedomé jedenie. To je pre mňa jedna veľká kapitola. Predtým som tam zobla to, tam to, potom som si dala obed, poobede zase tam trochu toho a tam trochu toho, no a potom hocijaká večera

Stalo sa, že som bola v zložitejšej situácii, ale keď som sa aj odklonila od jedálnička, nevracala som sa k svojmu zlyhaniu. Šla som ďalej.”

Dnes mám omnoho lepší prehľad o tom, čo denne jem. Snažím sa stravovať pravidelne a úprimne si myslím, že už len pravidelné a premyslené zohralo pri mojom chudnutí veľkú úlohu.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Veronika schudla 12 kg za 6 mesiacov. Inšpirovala ju kolegyňa.

Máte nejakú konkrétnu radu alebo inšpiráciu, ktorú by ste chceli poskytnúť tým, ktorí hľadajú motiváciu na začatie podobnej výzvy?

Určite, každému, kto váha či sa zapojiť do výzvy, odporúčam – choďte do toho! Netrápte sa drobným zlyhaním počas svojej cesty, robíte to pre seba. Vždy sa treba nakopnúť a ísť ďalej. Nikto nič nedosiahne bez námahy. Keď ale vydržíte ten nepríjemný začiatok, budete sami prekvapení, aké je to vlastne jednoduché.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Veronika schudla 12 kg za 6 mesiacov. Inšpirovala ju kolegyňa.Kto je Veronika?

Veronika má 39 rokov pracuje ako výpravca. S Fitlaviou schudla 12 kg, ale podľa jej slov rozhodne nekončí a zapojiť sa do výzvy odporúča každému.

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať