Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Za 6 týždňov schudla 7,5 kg a splnila si aj sen o cvičení s Marošom Molnárom

Premeny s Fitlaviou: Za 6 týždňov schudla 7,5 kg a splnila si aj sen o cvičení s Marošom Molnárom

Alexandra
Premeny s Fitlaviou: Za 6 týždňov schudla 7,5 kg a splnila si aj sen o cvičení s Marošom Molnárom

Lenka (36) sa pôvodne chcela prihlásiť do Extrémnych premien. Keď ale zistila, že to už nie je možné, rozhodla sa vyskúšať výzvu s Fitlaviou, ktorá úplne zmenila jej pohľad na chudnutie a zdravý životný štýl. Dnes si plní svoje sny o štíhlejšej postave a zdravom tele (nielen) s Marošom Molnárom spôsobom, o akom sa jej ani nesnívalo! 

Kedy a prečo ste sa rozhodli, že je čas na zmenu?

Keď mi skončila materská dovolenka. Po 3 neúspešných pokusoch o chudnutie a po prekročení 100 kg, keď mi váha rástla aj naďalej, som sa rozhodla, že sa prihlásim do Extrémnych premien. 🙂 Bohužiaľ, už sa nedalo prihlásiť, a tak som pátrala na internete a našla som Fitlaviu. Dlho som neváhala a hneď som sa prihlásila. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Za 6 týždňov schudla 7,5 kg a splnila si aj sen o cvičení s Marošom MolnáromČo ste očakávali od tohto procesu a čo sa v skutočnosti stalo? Mali ste pred začatím výzvy s Fitlaviou nejakú mylnú predstavu o chudnutí, ktorú vám táto výzva vyvrátila?

Očakávala som, že budem hrýzť zeleninu ako zajac a každý deň budem 2 hodiny cvičiť. Realita bola prekvapujúco iná. Jesť som mohla veľa – samozrejme, ale dobrých a zdravých jedál. Jedla som až 5x denne a vôbec som nebola hladná. Cvičila som, priznám sa, len 3x do týždňa, lebo s tými kilami, ktoré som mala, som nevládala viac. Zapojila som ale aj stacionárny bicykel a prechádzky.

Po 3 neúspešných pokusoch o chudnutie a po prekročení 100 kg, keď mi váha rástla aj naďalej, som sa rozhodla, že sa prihlásim do Extrémnych premien.

Ako vyzeral váš bežný deň na začiatku výzvy a ako sa zmenil s priebehom času? Aký bol váš prístup k stravovaniu? Stavili ste na diétu alebo ste skôr robili drobné zmeny v jedálničku?

Pred diétou (ak to tak vôbec môžem nazvať), som ráno jedla vždy len jogurt. Jedálniček ma naučil raňajkovať poriadne, takže som potom cez deň nebola taká hladná a neprišlo ani večerné vyjedanie. 

Povedala som si, že diétu budem dodržiavať presne, aj keď som neverila, že môžem toho naozaj zjesť až toľko! Ale oplatilo sa, pomaly som chudla. Diéty predtým boli také, že som sa v jedlách obmedzovala, a keď diéta skončila, tak som pribrala s jojo efektom. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Za 6 týždňov schudla 7,5 kg a splnila si aj sen o cvičení s Marošom MolnáromAko ste počas chudnutia zvládali stres alebo demotivujúce momenty? Ako sa zmenil váš pohľad na seba samého/samú počas tejto výzvy s Fitlaviou?

Stres som mala z toho, že necvičím každý deň, ale vo FB skupine nám poradili, že máme cvičiť videá po sebe a nepreskakovať. Na začiatok máme radšej dodržiavať jedálniček a hýbať sa, aj keby to bola iba každodenná chôdza. A tak som si povedala, že sa nebudem stresovať, no a kilá pomaly išli dole aj tak.

Čo sa týka sebavedomia, veľmi mi pomohla jedna z najlepších kamarátok na Facebooku, ktorá šíri myšlienku, že žena je krásna bez ohľadu na kilá.

Očakávala som, že budem hrýzť zeleninu ako zajac a každý deň budem 2 hodiny cvičiť. Realita bola prekvapujúco iná.

Čo považujete za najdôležitejšiu zmenu, ktorú ste počas výzvy s Fitlaviou urobili? Boli nejaké konkrétne zdroje, ľudia alebo nástroje, ktoré vám výrazne pomohli?

To, že som sa nastavila v hlave tak, že toto je moja posledná šanca na život, ako to náš slovenský Chris Powell alias Maroš Molnár hovorí. A tiež som to povedala mojim známym, čím som sa donútila plniť si svoj sen a nesklamať seba a moju rodinu. 

Určite mi pomohla aj rodina, hlavne môj priateľ, ktorý ma podporuje, a nikdy mi nepovedal, že som tučná. Na moje želanie som od neho dostala stacionárny bicykel, ktorý dnes využívame obaja.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Za 6 týždňov schudla 7,5 kg a splnila si aj sen o cvičení s Marošom Molnárom

Ak by ste mohli dať ľuďom, ktorí rozmýšľajú, či sa pustia do podobnej výzvy jednu radu, čo by to bolo?

Určite odporúčam Fitlaviu všetkými desiatimi. Maroš Molnár je skutočný odborník v premene života k zdraviu a vitalite a patrí mu jedno veľké ďakujem. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Za 6 týždňov schudla 7,5 kg a splnila si aj sen o cvičení s Marošom MolnáromKto je Lenka Silhaviková?

Lenka má 36 rokov a pochádza zo Senca. Vyštudovala právo a momentálne pracuje v Prvej stavebnej sporiteľni. Je šťastne zadaná mama 4 ročnej dcérky a užíva si každú voľnú chvíľu strávenú s rodinou. 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať