Úvod » Blog » Fit recepty » Pšenové vločky na raňajky

Pšenové vločky na raňajky

maria grossova
Pšenové vločky

Pšenové vločky vznikajú lisovaním ošúpaných zŕn prosa. Používajú sa do pečiva, múčnikov, polievok aj mussli. Majú vysoký obsah komplexných sacharidov a vlákniny.

Pšenové vločky a účinky na zdravie

Pšeno je dobre stráviteľné, výživné, chutné a sýte. Vhodné aj pre celiatikov, pretože neobsahuje lepok. Nezdravý tráviaci systém môže zabrániť telu vstrebávať dostatočné množstvo výživy – 100 g pšena poskytuje telu až 9 g vlákniny, ktorá zlepšuje trávenie. Pravidelné konzumovanie pšena pomôže udržať zdravé črevá a zabráni možnej rakovine hrubého čreva. Pšeno obsahuje širokú škálu vitamínov a minerálnych látok. Podporuje rast a zachovanie zdravých zubov, nechtov a vlasov.

Kaša zo pšenových vločiek

Ideálne raňajky? Kaša zo pšenových vločiek. Pripravíš ju rýchlo, jednoducho a vieš jej chuť meniť podľa seba. Ak raz ovládneš základný recept na kašu, budeš ju milovať a pripravovať aj každé ráno. Využi svoju tvorivosť a každé ráno z nich vykúzli iné raňajky. Mysli pri tom na ovocie, orechy či med – možností je neúrekom.

Príprava je jednoduchá stačí vločky povariť v mlieku alebo s vodou cca 4 minúty (množstvo tekutiny zvoľ podľa toho akú chceš mať hustotu kaše). Mlieko môžeš použiť aj rastlinné. Podľa chuti.

Tipy na kašu zo pšenových vločiek

Pšenová kaša s pistáciami a ovocím

Ingrediencie: pšenové vločky, kiwi, liči, pistácie, 2 PL strúhaného kokosu, mandľové mlieko, agáve sirup.

Postup: vločky s kokosom zalejeme mliekom a povaríme v hrnci cca 4 min. Ovocie očistíme a nakrájame na menšie kúsky, ktoré poukladáme na uvarenú kašu. Posypeme pistáciami a polejeme sirupom.

Jahodová pšenová kaša

pšenové vločky, Pšenové vločky na raňajky

Jahodová pšenová kaša

Vytlačiť
Počet porcií: 1 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 4 x hodnotené )

Ingrediencie

  • pšenové vločky,
  • mrazené jahody a ríbezle (lesné ovocie),
  • voda,
  • lúpané konopné semienka

Postup prípravy

  1. Pšenové vločky povaríme vo vode cca 4 min.
  2. Pridáme nakrájané jahody a ríbezle.
  3. Posypeme konopnými semienkami.

Oslovili ťa tieto recepty? Tu nájdeš naše ďalšie recepty na skvelé raňajky Smoothie koktail pre každú z nás,  Vafle z mrkvy alebo Zdravý banánový koláč.

Ak si aj ty rada prelistuješ knihu plnú dobrých nápadov na recepty potom siahni po knihe Necukrím, chudnem, ktorá je plná sladkých receptov bez cukru. Kniha  Zdravo jem aj šetriť viem, je kniha plná cenovo dostupných a zdravých receptov. Máš z čoho vyberať pšenové vločky, Pšenové vločky na raňajky

 

 

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať