Úvod » Blog » Fit recepty » Zdravé vianočné pečivo, ktoré chceš na svojom vianočnom stole

Zdravé vianočné pečivo, ktoré chceš na svojom vianočnom stole

maria grossova
zdravé vianočné pečivo

Zdravé vianočné pečivo – to na vianočnom stole chceš mať. Medovníky sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc každej domácnosti. Túto klasiku si vieš pripraviť aj vo verzii, ktorá nemá toľko cukru no na chuti im to neuberie. Preto skús upiecť tieto naše proteínové medovníky.

Zdravé vianočné pečivo

Vôňa medovníkov neodmysliteľne patrí k blížiacemu sa času Vianoc.  Ak rada experimentuješ a nebojíš sa dať vianočnému pečivu nový rozmer určite tieto medovníky z mandľovej múky a s proteínom vyskúšaj.

Mandľová múka

Mandľová múka je ďalšou obľúbenou vegánskou alternatívou. Vyrába sa z mandlí, ktoré boli zbavené šupky, takže je dobre tolerovaná aj ľuďmi s citlivejším trávením. Môže byť náhradou klasickej pšeničnej múky alebo doplnkom k iným druhom múk. Je bohatá na bielkoviny, minerály aj vitamíny . Predovšetkým na vitamín E, horčík, železo aj vápnik. Udržuje zdravé srdce, chráni pred vznikom rakoviny, udržuje stabilnú hladinu cukru v krvi.

Proteín

V recepte sme použili vanilkový proteín. Ty si ich môžeš ozvláštniť a vybrať si chuť proteínu akú máš najradšej. Proteíny a teda bielkoviny majú veľké množstvo benefitov pre telo aj zdravie.  Podporujú tvorbu a taktiež obnovu buniek a tkanív, zabezpečujú tvorbu, regeneráciu a udržiavanie svalovej hmoty, zabezpečujú správne fungovanie pohybovej sústavy, pomáhajú imunitnej sústave v boji proti vírusom či baktériám, regulujú potrebné funkcie prostredníctvom hormónov. Poteší ťa, že pomáhajú pri chudnutí pretože ťa výborne zasýtia a tým ti znížia apetít (to veľa z nás počas Vianoc predsa chce :).

Autor receptu: Kristína Kalinková

zdravé vianočné pečivo, Zdravé vianočné pečivo, ktoré chceš na svojom vianočnom stole

Zdravé vianočné pečivo

Vytlačiť
Počet porcií: 10 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 x hodnotené )

Ingrediencie

 • 140 g mandľovej múky
 • 140 g vanilkového proteínu (alebo ďalších 140 g mandľovej múky)
 • 80 g sušených hrozienok
 • 2 bielky
 • 50 ml kokosového oleja
 • 2 PL lyžice medu
 • 1/2 ČL prášku do pečiva
 • 2 PL perníkového korenia

Postup prípravy

 1. Zmixujeme prášok do pečiva, perníkové korenie, mandľovú múku, proteín a hrozienka. Keď vznikne hustá hmota, pridáme ostatné ingrediencie a zase zmixujeme.
 2. Cesto vyvaľkáme medzi dvoma papiermi na pečenie a dáme na 20 minút do mrazničky.
 3. Cesto vyberieme, vykrojíme medovníčky a dáme na plech vystlaný papierom na pečenie. 
 4. Pečieme približne 10 – 15 minút na 150 °C (bez proteínu 20 min). Medovníčky je potrebné sledovať a vybrať hneď, keď trochu zhnednú.

Nutričné hodnoty na 1 porciu:

 • Energia: 207 kcal
 • Bielkoviny:  15 g
 • Sacharidy: 11 g
 • Tuky: 14 g

Oslovil ťa tento recept? Tu nájdeš naše ďalšie recepty: RECEPTY FITLAVIA.

Ak si aj ty rada prelistuješ knihu plnú dobrých nápadov na recepty potom siahni po knihe Necukrím, chudnem, ktorá je plná sladkých receptov bez cukru. Kniha  Zdravo jem aj šetriť viem, je kniha plná cenovo dostupných a zdravých receptov. NOVINKA z našej dielne je kniha Kulinársky trojlístok, kde nájdeš 104 zdravých, lacných a rýchlych receptov. Máš z čoho vyberať zdravé vianočné pečivo, Zdravé vianočné pečivo, ktoré chceš na svojom vianočnom stole

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať