Úvod » Blog » Fit recepty » Cestovinový šalát na studeno s cottage cheese

Cestovinový šalát na studeno s cottage cheese

maria grossova
cestovinový šalát na studeno

Úžasný a chutný cestovinový šalát na studeno, ktorý budeš mať na stole do pár minút. Okrem skvelej chuti ponúkne tvojmu telu aj perfektné benefity, pretože je vyskladaný zo surovín, ktoré sú nabité vitamínmi a minerálmi.

Celozrnné cestoviny

Všeobecne celozrnné výrobky, nielen cestoviny, sú považované za zdravšie z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom je, že obsahujú až dvojnásobne viac vlákniny, ktorá má veľmi priaznivý vplyv na tráviacu sústavu. Zaradiť by si ju mala do svojho jedálnička nie len v prípade, ak máš zdravotný problém, ale aj ako prevenciu proti zápche, alebo žlčníkovým kameňom. Druhým dôvodom prečo sú celozrnné cestoviny zdravšie ako tie „obyčajné“ je, že majú vyšší obsah minerálnych látok aj vitamínov. Tvojmu telu dodajú horčík, zinok aj železo. Celozrnné cestoviny sú síce nutrične bohatšie, ale obsah kalórií majú veľmi podobný ako biele cestoviny, no ich výhodou je, že zasýtia na dlhší čas.

Šalát

Šalát prispieva telu veľkým množstvom vlákniny. Pomôže ti zbaviť sa prebytočných kilogramov, pretože má nízky obsah kalórií a tiež tukov. V neposlednom rade podporuje činnosť mozgu, posilňuje imunitný systém, odstraňuje únavu, zlepšuje okysličenie buniek, posilňuje nervy a zlepšuje koncentráciu. Ešte stále rozmýšľaš nad tým či zaradiť šalát do svojho jedálnička?

Cottage cheese

Ak si fyzicky aktívny človek, tak zaraď cottage cheese do svojho jedálnička pokiaľ si doteraz tak neurobila. Má vysoký obsah bielkovín. Bielkoviny potrebuješ pre budovanie svalstva, tkaniva, buniek, hormónov aj protilátok. Ľahko sa trávi, nezaťažuje žalúdok ani metabolizmus.

Kombinácia potravín, ktorý má tento cestovinový šalát na studeno prinesú tvojmu telu veľké množstvo živín a poriadne ho zasýtia.

Ak sa zaujímaš o fit životný štýl a rada by si zaradila do svojho jedálnička viac fit receptov, nielen receptovú inšpiráciu nájdeš na našom webe FITLAVIA. Ak potrebuješ motiváciu, pretože sa nevieš nakopnúť pre zdravší a spokojnejší život – potom potrebuješ náš NEDATOVANÝ FITLAVIÁR ktorý ti v tom určite pomôže!

Autor receptu: Mgr. Martin Čupka

Cestovinový šalát s cottage cheese na studeno: výživové hodnoty na 1 porciu:

 • Energia: 417 kcal
 • Sacharidy: 52 gramov
 • Bielkoviny: 32 gramov
 • Tuky: 12 gramov

cestovinový šalát na studeno, Cestovinový šalát na studeno s cottage cheese

Cestovinový šalát na studeno

Vytlačiť
Počet porcií: 1 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 x hodnotené )

Ingrediencie

 • 80 g celozrnných cestovín
 • 100 g rukoly/ľadového šalátu/polníčka
 • 1 balenie cottage cheese
 • 100 g kukurice z konzervy
 • 1 ČL horčice alebo pesta
 • voliteľné: paradajky, morčacia šunka, bazalka

Postup prípravy

 1. Cestoviny uvaríme podľa návodu na obale.
 2. Uvarené cestoviny a všetky ostatné suroviny zmiešame dokopy.

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať