Úvod » Blog » Fit recepty » Čučoriedkový koláč s pudingom

Čučoriedkový koláč s pudingom

maria grossova
čučoriedkový koláč s pudingom

Rýchly,  jednoduchý a svieži. Taký je náš čučoriedkový koláč s pudingom. Je plný bielkovín, antioxidantov a vlákniny.

Čučoriedkový koláč s pudingom

Namiesto klasického korpusu využiješ proteínový puding, ktorý môžeš kúpiť v ktoromkoľvek potravinovom reťazci. Posýpku pripravíš na spôsob mrveničky a pridáš do nej ovsené vločky a pšeničné klíčky, vďaka čomu obsahuje jeden kúsok koláča až 7 gramov vlákniny.

Čučoriedky

Čučoriedky sú skvelým zdrojom vitamínu C. Ten pomáha telu vytvárať kolagén a tiež je silný antioxidant. Antioxidanty chránia bunky organizmu pred voľnými radikálmi, ktoré môžu poškodiť bunky a prispieť k starnutiu a chorobám.  Účinné látky v čučoriedkach majú upokojujúci vplyv na nervy. Čím viac si vystresovaná tým viac čučoriedok by si mala zjesť čučoriedkový koláč s pudingom, Čučoriedkový koláč s pudingom Majú mimoriadne vysoký obsah karoténov, ktoré chránia imunitný systém a bunky pred baktériami. Znižujú krvný tlak a chráni mozog pred oxidačným stresom. Ďalším benefitom čučoriedok je, že podporujú sýtosť.

Proteínový puding

Proteínový puding je puding s vyšším obsahom bielkovín, ako klasické pudingy.  Často majú aj nižší obsah cukru ako tie klasické. Na prvom alebo druhom mieste v zložení proteínového pudingu by mal byť zdroj bielkovín. To znamená, že proteínový puding skutočne obsahuje dostatočné množstvo bielkovín. V zložení sa ďalej nachádza niečo, čo pudingu dodá jeho charakteristickú textúru a hustotu. Na to sa využívajú zahusťovadlá, ako napríklad vláknina, guarová či celulózová, guma, karagénan, ryžová múka či kukuričný škrob. Čo ďalšie by mal spĺňať kvalitný proteínový puding? To sa môžeš dočítať v našom článku o správnom výbere proteínového pudingu.

Pšeničné klíčky

Obsahujú veľké množstvo živín a vitamíny ako vitamín C, ktorý je okrem iného potrebný pre správny metabolizmus a podporuje imunitu. Vitamín E, ktorého nedostatok vedie k chorobám ako anémia alebo aj neplodnosť. Vitamíny skupiny B, ktoré majú priaznivý vplyv na srdce a nervy. Ak si pšeničné klíčky do svojho jedálnička ešte nezaradila, urob tak teraz.

Autor receptu: PharmDr. Petra Ondrašáková

čučoriedkový koláč s pudingom, Čučoriedkový koláč s pudingom

Čučoriedkový koláč s pudingom

Vytlačiť
Počet porcií: 3 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 x hodnotené )

Ingrediencie

 • Korpus:
 • 320 g proteínového pudingu
 • 300 gramov čučoriedok (čerstvé alebo mrazené)
 • Posýpka:
 • 70 g jemných ovsených vločiek
 • 40 g pšeničných klíčkov (dajú sa nahradiť ovsenými vločkami)
 • 25 g masla alebo kokosového oleja

Postup prípravy

 1. Do väčšej misy dáme proteínový puding a na vrch navrstvíme čučoriedky tak, aby zakryli puding.
 2. V ďalšej mise zmiešame ovsené vločky, pšeničné klíčky a rozpustené maslo. Miešanie môžeme dokončiť rukou, aby sa posýpka rovnomerne prepracovala.
 3. Posýpku namrvíme na čučoriedky a mierne pozatláčame.
 4. Pečieme v rúre 30 – 35 minút na 180 °C.

Oslovil ťa tento recept? Tu nájdeš naše ďalšie recepty: RECEPTY FITLAVIA.

Ak si aj ty rada prelistuješ knihu plnú dobrých nápadov na recepty potom siahni po knihe Necukrím, chudnem, ktorá je plná sladkých receptov bez cukru. Kniha  Zdravo jem aj šetriť viem, je kniha plná cenovo dostupných a zdravých receptov. Máš z čoho vyberať čučoriedkový koláč s pudingom, Čučoriedkový koláč s pudingom

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať