Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Nora to už začala vzdávať, a potom v priebehu 5 mesiacov schudla 20 kíl!

Premeny s Fitlaviou: Nora to už začala vzdávať, a potom v priebehu 5 mesiacov schudla 20 kíl!

Alexandra
Premeny s Fitlaviou Nora to už začala vzdávať, a potom v priebehu 5 mesiacov schudla 20 kíl!

Nora zo Starej Turej vyskúšala všeličo. Pocit, že potrebuje zmenu mala už dlho, no postupne sa pred 50-tkou začala zmierovať s tým, že sa v jej živote nič nezmení. Teda až do momentu, kým nevidela reklamu s Marošom Molnárom, a nerozhodla sa dať zmene poslednú šancu a začala cvičiť s Fitlaviou. Oplatilo sa jej to? Posúďte sami!

Aký konkrétny okamih alebo udalosť vás motivoval k tomu niečo vo vašom živote zmeniť?

Neviem, či to bol bod zlomu, ale mala som potrebu so sebou niečo robiť už dlhšie. Skúšala som všeličo a mala som pocit, že mám dosť pohybu, no veľké zmeny nenastali. Už som sa začala uspokojovať s tým, že to je vekom a lepšie to nebude. Keď som ale videla reklamu s Marošom Molnárom, povedala som si, že to skúsim.

Ako sa vaše pôvodné predstavy o tomto procese líšili od toho, čo sa nakoniec stalo? Ako sa vaše pôvodné predstavy týkajúce sa chudnutia líšili od toho, čo ste sa dozvedeli alebo zažili v rámci tejto výzvy s Fitlaviou?

Ja som možno výnimka, ale výsledky ktoré som pozorovala od začiatku, boli oveľa lepšie, ako som očakávala.

Môj deň je rovnaký, ako pred výzvou, ale každý večer si navyše s radosťou zacvičím podľa videí z výziev Fitlavie, alebo si medzi výzvami vyberiem nejaký tréning, ktorý ma zaujme.”

Môžete opísať, ako sa váš deň pred začiatkom výzvy líšil od vášho bežného dňa dnes? Ako by ste opísali váš prístup k stravovaniu počas tejto výzvy s Fitlaviou? Stavili ste na nejakú špecifickú diétu alebo ste skôr robili drobné zmeny vo vašom jedálničku?

Dobrovoľne sa priznávam, že stravovanie je moja slabá stránka. Všetky moje pokusy stroskotali vždy na tom, že som sa jednoducho nevydržala obmedzovať v tom, čo mám rada. 

Prvých pár dní som skúšala dodržiavať jedálniček od Fitlavie, no nakoniec som si z neho vybrala obľúbené jedlá a doplnila ich svojimi. Všetko čo zjem, zapisujem do kalorických tabuliek a neprekračujem stanovené maximum kalórií. Toto je pre mňa dlhodobo udržateľná cesta, ktorá mi vyhovuje. 

Môj deň je rovnaký, ako pred výzvou, ale každý večer si navyše s radosťou zacvičím podľa videí z výziev Fitlavie, alebo si medzi výzvami vyberiem nejaký tréning, ktorý ma zaujme. Je tam naozaj veľký výber tréningov. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Nora to už začala vzdávať, a potom v priebehu 5 mesiacov schudla 20 kíl!

Výsledky ktoré som pozorovala od začiatku, boli oveľa lepšie, ako som očakávala.”

Zažili ste počas výzvy s Fitlaviou nejakú stresovú situáciu alebo chvíle, kedy ste stratili motiváciu, a ako ste sa s tým vyrovnali? Ovplyvnila výzva vaše sebavedomie a váš vzťah k sebe samej/samému?

Cvičenie je pre mňa veľký odbúravač stresu. Tým, že som celý čas viditeľne chudla, bola (a naďalej aj je) moja motivácia ešte väčšia. O sebavedomí ani nehovorím. Myslím, že zmena k lepšiemu je neprehliadnuteľná nielen pre mňa, ale aj pre moje okolie.

Dokážete opísať jednu konkrétnu zmenu, ktorá bola pre vás počas výzvy s Fitlaviou najvýznamnejšia, a ktorá ovplyvnila váš život najviac? 

Najdôležitejšia zmena je pre mňa pravidelný pohyb a pitný režim.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Nora to už začala vzdávať, a potom v priebehu 5 mesiacov schudla 20 kíl!

Myslím, že zmena k lepšiemu je neprehliadnuteľná nielen pre mňa, ale aj pre moje okolie.”

Máte nejakú konkrétnu radu alebo inšpiráciu, ktorú by ste chceli poskytnúť tým, ktorí hľadajú motiváciu na začatie podobnej výzvy?

Neverila som, že aj v mojom veku dokážem dosiahnuť takúto zmenu. Zo začiatku je to o štipke sebazaprenia, štipke pevnej vôle, a potom už len vydržať a užívať si dobrý pocit.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Nora to už začala vzdávať, a potom v priebehu 5 mesiacov schudla 20 kíl!Kto je Nora?

Nora má 50 rokov a je zo Starej Turej. Prihlásila sa do Novoročnej nakopávačky, a ako sama tvrdí, tá ju skutočne nakopla. S Fitlaviou pokračuje dodnes a schudla cez ňu neuveriteľných 20 kg.

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať