Ak sa pohybuješ vo svete ľudí, ktorí sa snažia žiť aktívnejšie a sledovať si rôzne parametre, určite si sa už stretla s tým, ako si všetci merajú denný počet krokov, koľko a ako spali, spálené kalórie či čokoľvek, čo im ich zariadenie ponúkne. Preto možno zvažuješ, že pre optimalizáciu svojho zdravia si to začneš všetko sledovať aj ty. Preto ti prinášame zoznam, ktorý obsahuje najlepšie fitness náramky na aktuálnom trhu.
Nájdeš tu hlavné výhody aj nevýhody jednotlivých zariadení.
Apple Watch Series 6
Výhody: Apple Watch Series 6 je jedným z najvýkonnejších fitness náramkov na trhu. Pokročilo sleduje zdravie a kondíciu vrátane sledovania tepovej frekvencie, merača kyslíku v krvi, monitorovania spánku a EKG monitoru. Je tiež integrovaný s rozsiahlym ekosystémom Apple, čo umožňuje synchronizáciu údajov so smartfónom a ďalšími Apple zariadeniami.
Nevýhody: Vyššia cena v porovnaní s inými fitness náramkami na trhu. Ďalšou nevýhodou je obmedzená kompatibilita s Androidom, pretože je najviac optimalizovaný pre použitie s iOS.
V každom prípade, tieto hodinky určite patria na prvé miesta medzi najlepšie fitness náramky.
Fitbit Charge 4
Výhody: Fitbit Charge 4 je skvelým výberom pre tých, ktorí sa zameriavajú na bežné cvičenie. Presne dokáže sledovať aktivity vrátane sledovania tepovej frekvencie, krokov, vzdialenosti a množstva spálených kilokalórií.
Taktiež má GPS, čo je veľkou výhodou pre presné zaznamenávanie trasy a výkonu pri outdoorových aktivitách.
Je taktiež vodotesný, čo umožňuje sledovanie aktivít vo vode.
Nevýhody: Medzi nevýhody patrí obmedzené smartfónové funkcie v porovnaní s niektorými inými smartwatchmi. Okrem toho, obrazovka je menšia a menej farebná, čo môže obmedziť niektoré funkcie a pohodlie používania.
Garmin Forerunner 945
Výhody: Garmin Forerunner 945 je ideálny pre športovcov a jeho výhodou je pokročilé sledovanie fitness výkonu. Poskytuje presné sledovanie tepovej frekvencie, GPS pre zaznamenávanie trasy, meranie výkonu vrátane VO2 max a anaeróbneho výkonu. Taktiež umožňuje nastavenie tréningových plánov a poskytuje podrobné informácie o regenerácii a únavnosti. Dlhá výdrž batérie je ďalšou výhodou pre dlhé tréningy a preteky.
Nevýhody: Jedna z hlavných nevýhod je určite vyššia cena v porovnaní s inými fitness náramkami.
Okrem toho, Garmin Forerunner 945 je skôr pre skúsenejších športovcov, takže jeho rozsiahle možnosti môžu byť pre bežného užívateľa príliš zložité.
Samsung Galaxy Watch Active 2
Výhody: Samsung Galaxy Watch Active 2 je štýlový a funkčný fitness náramok s viacerými výhodami. Jeho vynikajúci AMOLED displej ponúka živé farby a vysokú kvalitu obrazu. Pomerne presne sleduje tepovú frekvenciu, meria kroky, monitoruje spánok a sleduje stres.
Navyše, podpora EKG je ďalšou výhodou pre sledovanie srdcového rytmu. Galaxy Watch Active 2 tiež umožňuje prispôsobenie číselníka a je kompatibilný s Androidom i iOS.
Nevýhody: Medzi nevýhody môže patriť vyššia cena v porovnaní s inými fitness náramkami. Okrem toho, smartfónové funkcie môžu byť obmedzené v porovnaní so samostatným smartfónom.
Tieto hodinky nájdeš v rôznych veľkostiach, no vo všeobecnosti sú väčšie, čo nemusí každému vyhovovať, no napriek tomu určite patria medzi najlepšie fitness náramky z hľadiska funkcií.
Xiaomi Mi Band 6
Výhody: Xiaomi Mi Band 6 je cenovo dostupný fitness náramok s množstvom funkcií. Jeho výhodou je spoľahlivé sledovanie tepovej frekvencie, krokov, spánku a kalórií. Má veľký farebný displej, ktorý zobrazuje informácie prehľadne a jasne.
Ďalšou výhodou je vodotesnosť, čo umožňuje používanie náramku aj pri plávaní. Baterka vydrží až 14 dní.
Nevýhody: V porovnaní s niektorými drahšími fitness náramkami môže byť Xiaomi Mi Band 6 obmedzený v niektorých funkciách. Napríklad nemá GPS.
Okrem toho, aplikácia je menej prehľadná a intuitívna, čo môže niektorým ľuďom spôsobiť problémy s ovládaním hodiniek.
Polar Vantage V2
Výhody: Polar Vantage V2 je fitness náramok určený pre profesionálnych športovcov a jeho výhodou je rozsiahle sledovanie tepovej frekvencie, GPS a meranie výkonu. Má viacero športových profilov pre rôzne aktivity a umožňuje vytváranie a sledovanie tréningových plánov. Taktiež poskytuje informácie o regenerácii a únavnosti, čo je veľkou výhodou pre optimalizáciu tréningového procesu.
Nevýhody: Polar Vantage V2 je zameraný pre profesionálnych športovcov, čo môže spôsobiť vyššiu náročnosť v orientovaní sa v aplikácií a množstve možností. Cena je tiež vyššia.
Okrem toho, niektorí užívatelia môžu považovať dizajn za menej atraktívny v porovnaní s niektorými konkurenciami.
Huawei Watch Fit
Výhody: Huawei Watch Fit je štýlový fitness náramok s dlhou výdržou batérie. Jeho výhodou je farebný AMOLED displej, ktorý poskytuje jasný a prehľadný zobrazenie informácií. Sleduje tepovú frekvenciu, spánok, kroky a poskytuje rôzne športové režimy. Navyše, má zabudovaný GPS a vodotesnosť, čo umožňuje presné sledovanie a používanie pri plávaní.
Nevýhody: Niektorí užívatelia môžu považovať navigáciu v používateľskom rozhraní za menej intuitívnu.
Fitbit Versa 3
Výhody: Fitbit Versa 3 je univerzálny fitness náramok s moderným dizajnom a výbornými sledovacími funkciami. Ponúka sledovanie tepovej frekvencie, spánku, krokov a meranie kyslíku v krvi. Má zabudovaný GPS a vodotesnosť, čo umožňuje sledovanie aktivity aj pri plávaní. S podporou aplikácií a možnosťou prehrávania hudby je vhodný nielen pre fitness, ale aj pre bežné denné používanie.
Nevýhody: Niektorí užívatelia môžu považovať obrazovku za menšiu v porovnaní s inými smartwatchmi a batéria by mohla vydržať dlhšie.
Taktiež ťa nemusí potešiť fakt, že ku niektorým funkciám sa dostanú len prémiový členovia Fitbit platformy.
Amazfit GTS 2
Výhody: Amazfit GTS 2 je elegantný fitness náramok so širokým spektrom sledovacích funkcií. Má monitor srdcovej frekvencie, sledovanie spánku, meranie kyslíku v krvi a GPS.
Batéria vydrží až 7 dní. S podporou notifikácií a hudobným prehrávačom je ideálny pre aktívnych ľudí, ktorí chcú mať všetky dôležité funkcie na jednom mieste.
Nevýhody: Niektorí užívatelia môžu pociťovať obmedzenia v prispôsobenosti číselníka a aplikácie Amazfit.
Honor Band 6
Výhody: Honor Band 6 je cenovo dostupný fitness náramok s množstvom funkcií. Má farebný AMOLED displej s dotykovým ovládaním, ktorý zobrazuje informácie prehľadne a jasne. Sleduje tepovú frekvenciu, kroky, spánok a poskytuje rôzne športové režimy. Taktiež má GPS a skvelá je aj jeho vodotesnosť.
Nevýhody: Niektorí užívatelia môžu pociťovať nedostatok pokročilých funkcií v porovnaní s drahšími fitness náramkami. Číselník sa nedá moc prispôsobiť vlastným preferenciám.
Tak čo, zaujali ťa naše najlepšie fitness náramky, ktoré sme našli na trhu? Ktoré používaš ty a ako sa ti páčia? Budeme radi, ak poradíš ostatným ženám v komentári, aby si ľahšie poradili s výberom.