Úvod » Blog » Fit recepty » Kapustový šalát s mrkvou (coleslaw) na silvestrovskom stole

Kapustový šalát s mrkvou (coleslaw) na silvestrovskom stole

maria grossova
kapustový šalát s mrkvou

Si už objedená sladkých koláčov, vyprážaných rezňov, rýb či syra? Koľko ovocia a zeleniny si si počas sviatkov dopriala? Väčšina ľudí si počas sviatkov dopraje viac cukrov a tukov ako inokedy a preto prišiel čas vyvážiť  to. Priprav si skvelý kapustový šalát s mrkvou, ktorý môžeš doniesť aj ako občerstvenie na silvestrovský stôl. Samozrejme sa tvoje telo poteší ak mu ho dopraješ aj hocikedy počas roka 🙂

Coleslaw šalát

Jednoduchý a efektný. Tak by sa dal popísať tento šalát, ktorý mnohí poznajú ako Coleslaw šalát. Je čoraz viac obľúbenejší ako príloha ale aj ako samostatné jedlo.

Kapusta

Kapusta obsahuje obrovské množstvo vitamínov, ako vitamínu K, vitamínu C, ktorý posilňuje imunitu, vitamín A a vitamíny E, B9, B7. Okrem toho je plná minerálov ako selén, mangán, vápnik, horčík, železo a samozrejme aj prospešnej vlákniny. Pozitívne ovplyvňuje trávenie a pomáha pri zápche. Šťava pomáha pri žalúdočných vredoch a pálení záhy. Dokonca chráni pokožku a spomaľuje starnutie.

Mrkva

Mrkva má množstvo vitamínov a minerálnych látok, ktoré potrebuješ nie len pre zdravie ale aj pre pleť a krásu. Beta-karotén posilňuje obranyschopnosť pokožky proti nepriaznivému vplyvu UV žiarenia. Konzumácia mrkvy znižuje riziko vzniku rakoviny a ochraňuje jeden z najdôležitejších orgánov – pečeň. Zabezpečuje odstránenie zlej žlče z pečene a tým ju detoxikuje.

Autor receptu: Lucia Súkeníková

kapustový šalát s mrkvou, Kapustový šalát s mrkvou (coleslaw) na silvestrovskom stole
Vytlačiť
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 3.4/5
( 11 x hodnotené )

Nutričné hodnoty na 1 porciu:

  • Energia: 229 kcal
  • Bielkoviny:  10 g
  • Sacharidy: 31 g
  • Tuky: 8 g

Náš tip: Pre krajšiu vizuálnu stránku môžeš pridať aj za hrsť nakrájanej červenej kapusty. Šalát krásne oživý.

Oslovil ťa tento recept? Tu nájdeš naše ďalšie recepty: RECEPTY FITLAVIA.

Ak si aj ty rada prelistuješ knihu plnú dobrých nápadov na recepty potom siahni po knihe Necukrím, chudnem, ktorá je plná sladkých receptov bez cukru. Kniha  Zdravo jem aj šetriť viem, je kniha plná cenovo dostupných a zdravých receptov. NOVINKA z našej dielne je kniha Kulinársky trojlístok, kde nájdeš 104 zdravých, lacných a rýchlych receptov. Máš z čoho vyberať kapustový šalát s mrkvou, Kapustový šalát s mrkvou (coleslaw) na silvestrovskom stole

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať