Úvod » Blog » Fit recepty » Kokosové pečivo suché, ktoré chutí skvelo

Kokosové pečivo suché, ktoré chutí skvelo

maria grossova
kokosové pečivo suché

Aj ty patríš k ľuďom, ktorým sa spája vianočný stôl s veľkým množstvom a s veľa druhmi koláčov? Ak áno, tak si tu správne. Máme pre teba ďalší vianočný recept na koláče, pri ktorých sa nebudeš musieť báť stupiť na váhu. Samozrejme platí, že všetko s mierou 🙂 To platí aj pre jedenie koláčov, aj keď majú menej kalórií ako tie klasické.

Kokosové pečivo suché – to sú naše datľovo kokosové pusinky

Ako náhle dostaneš chuť na sladké a to nie len počas Vianoc, siahni po týchto pusinkách.  Napríklad pri chudnutí tvoj progres nemusí utrpieť vážnejšiu ujmu. 

Ďatle

Tieto plody majú sladkú chuť (cca 68% hmotnosti obsahuje cukor), preto sa v receptoch používajú namiesto cukru. Bojujú proti ochoreniam tráviaceho traktu. Organizmu napomáhajú tak, že zabraňujú ukladaniu tuku na steny ciev a tým pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam ako je ateroskleróza, ktorá môže následne viesť až k infarktu myokardu či cievnej mozgovej príhode. Majú vysoký obsah vitamínov, ktoré podporujú imunitu. Medzi ďalšie výhody, ktoré konzumácia datlí prináša, patria antidiabetické (na cukrovku) a hepatoprotektívne (ochrana pečene) vlastnosti.

Kokos

Obsahuje vzácne minerály: horčík, fosfor, zinok, železo, draslík. Prospieva mozgu, pečeni aj tráveniu. Kokosová dužina je skvelým zdrojom vlákniny. Vláknina pomáha pre správnu funkciu metabolizmu a zlepšuje zdravie srdca.

Autor receptu: Mgr. Martin Čupka

kokosové pečivo suché, Kokosové pečivo suché, ktoré chutí skvelo

Suché kokosové pečivo - Ďatľovo - kokosové pusinky

Vytlačiť
Počet porcií: 8 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 x hodnotené )

Ingrediencie

 • 2 – 3 bielky
 • 60 g sušených datlí
 • 50 g mletých orieškov (vlašské orechy, mandle…)
 • 100 g hrubo nasekaných orieškov (vlašské orechy, mandle…)
 • 1 ČL nastrúhanej kôry z bio citrónu
 • 2 ČL strúhaného kokosu

Postup prípravy

 1. Bielky vyšľaháme do tuhého snehu. 
 2. Datle umyjeme, osušíme a nakrájame na menšie kúsky. Sneh ľahko premiešame s nakrájanými datľami a orieškami. 
 3. Z citróna nastrúhame lyžičku citrónovej kôry a pridáme do hmoty spolu s kokosom. 
 4. Na plech vyložený papierom na pečenie vytvoríme z hmoty malé kopčeky. 
 5. Pusinky pečieme do svetlohneda v rúre vyhriatej na 150 °C približne 20 – 30 min.

Nutričné hodnoty na 1 porciu:

 • Energia: 138 kcal
 • Bielkoviny:  5 g
 • Sacharidy: 6 g
 • Tuky: 11 g

Náš tip: Ak stavíš na vlašské orechy, daj si pozor na ich kvalitu. Ak sú mimo škrupiny príliš dlho a navyše bez vzduchotesného obalu, je veľmi pravdepodobné, že cenné tuky v nich sú už dávno zoxidované. Vlašské orechy kupované v obchode a ich žltkasto-neónová farba je jasným indikátorom znehodnotenia zdravých tukov. Mandle alebo lieskovce sú bezpečnejšou voľbou – keďže ich chráni jemná hnedá šupka. Pri datliach a inom sušenom ovocí je vhodné spoliehať sa na BIO kvalitu a v každom prípade ich pred prípravou opláchnuť v horúcej vode.

Oslovil ťa tento recept? Tu nájdeš naše ďalšie recepty: RECEPTY FITLAVIA.

Ak si aj ty rada prelistuješ knihu plnú dobrých nápadov na recepty potom siahni po knihe Necukrím, chudnem, ktorá je plná sladkých receptov bez cukru. Kniha  Zdravo jem aj šetriť viem, je kniha plná cenovo dostupných a zdravých receptov. NOVINKA z našej dielne je kniha Kulinársky trojlístok, kde nájdeš 104 zdravých, lacných a rýchlych receptov. Máš z čoho vyberať kokosové pečivo suché, Kokosové pečivo suché, ktoré chutí skvelo

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať