Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: „Všetky moje pokusy o schudnutie vydržali maximálne 3 týždne – až doteraz,” hovorí Michaela.

Premeny s Fitlaviou: „Všetky moje pokusy o schudnutie vydržali maximálne 3 týždne – až doteraz,” hovorí Michaela.

Alexandra

Michaela (30) si prešla množstvom rôznych diét, ale každý pokus o zmenu a zníženie svojej hmotnosti do 3 týždňov vzdala. K tomu, aby vytrvala, ju nedokázala motivovať ani jej vlastná sestra, ktorá je fitness trénerka. Potom však v Michaelinom živote prišiel zvrat, a ona sa odhodlala prijať výzvu s Fitlaviou, ktorá jej zmenila život na nepoznanie. Dnes ľutuje jediné – a to, že tento moment neprišiel skôr. Prečítajte si Michaelin príbeh, ktorý vás zaručene inšpiruje!

Kedy ste si uvedomili, že je čas na novú kapitolu vo vašom živote, ktorá sa nezaobíde bez zmeny?

Nikdy som nebola spokojná so svojou postavou – vadilo mi brucho, veľké boky a celulitída, ktorú mám veľmi výraznú. Moje sebavedomie bolo nízke. Nič ma však nedonútilo spraviť ozajstnú a trvácnu zmenu. Zistili mi cievnu chorobu, nezmestila som sa do pekných šiat, nemala som kondíciu, bolo mi úzko vo vlastnom tele – a aj tak mi všetky pokusy o schudnutie vydržali maximálne 3 týždne. 

Bod zlomu bol ale pre mňa uvedomenie si, že ma moja staršia dcéra toľko nezapája do jej hier. Volala vždy iba tatina, pretože som jej na všetky pokusy povedala, aby zavolala iba tatina – ja som totiž nemala energiu. Neskôr som na sebe zbadala až úzkosti z výčitiek, že som sa stravovala nepravidelne a nezdravo.

Do jesennej výzvy s Fitlaviou sa zapojili moje dve kamarátky a ja som si povedala, že toto je môj čas. Stať sa opäť spokojnou a aktívnou mamou, ženou a manželkou.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: „Všetky moje pokusy o schudnutie vydržali maximálne 3 týždne – až doteraz,” hovorí Michaela.

https://media.istockphoto.com/id/1132086660/photo/side-view-of-beautiful-muscular-woman-running-on-treadmill.jpg?s=612×612&w=0&k=20&c=5Vq_BJjG7sbIyKIP-Adu0pChReDXm0dC7BVPvto2M0I=

Bod zlomu bol ale pre mňa uvedomenie si, že ma moja staršia dcéra toľko nezapája do jej hier. Ja som totiž nemala energiu.

Aké boli vaše ciele a očakávania, keď ste začali výzvu s Fitlaviou, a ako sa zmenili v priebehu jej trvania? Mali ste pred začatím výzvy nejaké mylné predstavy o chudnutí? Ktorý konkrétny moment v rámci výzvy vám pomohol lepšie porozumieť tomu, ako chudnutie skutočne funguje?

Najprv moje ciele a očakávania začali nereálne, pretože som chcela vyzerať úžasne prakticky okamžite a mať postavu, z ktorej bude každí paf. Hneď ako som si prečítala všetky dostupné články, pozrela si videá a plán cvičenia, pochopila som, že až také rýchle chudnutie nie je ani možné, a ani zdravé. 

Po prvom dni som si v kľude sadla sama so sebou a s výbornou kávou, zhlboka som sa nadýchla a určila si reálny cieľ – 5 kíl. To bolo reálne, zdravé a viditeľné.

No a mylné predstavy? Všetky! Pochopila som, že moje vedomosti o chudnutí boli nesprávne a presne z toho dôvodu to pre mňa bola diéta a utrpenie, nie zdravý životný štýl. 

Ako vyzeral váš bežný deň na začiatku? Odzrkadlilo sa zapojenie do výzvy vo vašich denných rutinách? Ako výzva s Fitlaviou ovplyvnila vaše stravovanie, prípadne darilo sa vám zmeny v stravovaní zakomponovať do vášho jedálnička?

Bežný deň na začiatku bol mierne chaotický, ale každé ráno som sa tešila na nový denný cieľ a jedlá. Spravila som si super režim – mala som dopredu všetko nakúpené na celý týždeň, takže som len raz za čas navarila, a potom som si užívala výborné jedlo a svoju rodinku. Keď manžel prišiel z práce, išla som si zacvičiť, ale nebrala som to ako povinnosť. Bola to moja chvíľka pre seba, po ktorej som sa vždy cítila nabitá energiou.

Moje mylné predstavy o chudnutí? Všetky! Pochopila som, že moje vedomosti o chudnutí boli nesprávne a presne z toho dôvodu to pre mňa bola diéta a utrpenie, nie zdravý životný štýl.

Prvé dni som mala obavy zo zlyhania, ale úprimne, stravovala som sa tak dobre a vyvážene, že mi žiadna čokoláda, a ani iná sladká dobrota nechýbala. V podstate som úplne zabudla, že také niečo existuje.

Aké boli vaše najväčšie výzvy v boji so stresom a demotiváciou počas tohto procesu? Zažili ste moment, kedy ste to chceli vzdať? Ako sa zmenil váš pohľad na seba samého/samú počas tejto výzvy?

S absolútnym a kľudným svedomím tu odpoviem, že som si užívala každý jeden deň. Nemala som ani jeden moment, kedy som to chcela vzdať. Bola som na seba taká hrdá a ten pocit, že to konečne dokážem, bol pre mňa obrovským hnacím motorom.

Pohľad na seba som zmenila o 100 %, pretože som pre seba bola v tomto smere stále sklamaním. No a teraz? Teraz som na seba maximálne hrdá a cítim, že som sa konečne pohla najlepším smerom. Konečne si užívam chudnutie, mám režim aj oveľa viac energie, a ešte ani zďaleka s Fitlaviou nekončím! 🙂

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: „Všetky moje pokusy o schudnutie vydržali maximálne 3 týždne – až doteraz,” hovorí Michaela.

https://cdn.create.vista.com/api/media/small/60167695/stock-photo-group-of-smiling-women-stretching-in-gym

Prvé dni som mala obavy zo zlyhania, ale úprimne, stravovala som sa tak dobre a vyvážene, že mi žiadna čokoláda, a ani iná sladká dobrota nechýbala. V podstate som úplne zabudla, že také niečo existuje.

Ktorá konkrétna zmena, ktorú ste dosiahli počas výzvy s Fitlaviou, má najväčší vplyv na váš celkový pohľad na zdravie a životný štýl? Aké konkrétne prostriedky, nástroje alebo skupiny ľudí vám pomohli pri dosahovaní vašich cieľov v rámci tejto výzvy?

Pre mňa je najväčšia zmena môj režim, pretože konečne nejaký režim mám. Zamilovala som si plánovanie svojho dňa, či už varenie, cvičenie alebo jednoduché nakupovanie potravín. Mám obrovskú radosť, keď prídem domov so zdravým nákupom a moja rodina sa stravuje zdravšie so mnou.

V prvom rade mi pomohol môj manžel, ktorý mi kúpil všetky pomôcky na cvičenie. Zariadil si tiež svoj voľný čas, aby ja som si vedela v kľude pripraviť jedlo a zacvičiť si. Podporoval a chválil ma aj vtedy, keď niekedy nebolo za čo. 😀

Veľkou pomocou, aj keď nepriamo, bola aj moja staršia sestra, ktorej som chcela dokázať, že to zvládnem, pretože je tiež trénerka (a naozaj úspešná). Ja som ale pri nej nebola dostatočne disciplinovaná, pretože som ju stále vnímala ako moju sestru, a nie ako moju trénerku.

Kým som sama v sebe nenašla naozajstný dôvod a odhodlanie, bolo to pre mňa len trápenie a povinnosť. Dnes po 6 týždňoch milujem žiť zdravo, hýbať sa, ale tiež vzdelávať sa v tomto smere.

Potom bola pre mňa obrovskou motiváciou moja kamarátka, ktorá s vami schudla 20 kíl, a celý proces so mnou prežívala. Aj moja mamina a sestra, ktoré tiež boli v jesennej výzve od Fitlavie, a s ktorými sme sa navzájom podporovali, požičiavali si suroviny na recepty, alebo pomôcky na cvičenie. 🙂

Ako by ste povzbudili ostatných, aby sa pustili do podobného procesu, a akú radu by ste im dali, aby im pomohli na ich ceste k dosiahnutiu cieľov?

Ja by som každému, kto z akýchkoľvek dôvodov ešte nezačal žiť zdravo poradila, aby si našiel na seba chvíľku čas pri káve alebo čaji, a popremýšľal, prečo chce schudnúť a byť zdravý (prípadne, prečo nechce). 

Kým som sama v sebe nenašla naozajstný dôvod a odhodlanie, bolo to pre mňa len trápenie a povinnosť. Dnes po 6 týždňoch milujem žiť zdravo, hýbať sa, ale tiež vzdelávať sa v tomto smere. Naozaj, tie výsledky, pocit spokojnosti, a denná dávka energie sú na nezaplatenie. 

Verte, že ak sa nastavíte správne, tak si budete pripravovať jedlá s láskou, cvičiť s úsmevom a stúpať na váhu s odvahou. 🙂 Život je ešte krajší, ak ste zdraví.

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: „Všetky moje pokusy o schudnutie vydržali maximálne 3 týždne – až doteraz,” hovorí Michaela.

https://st3.depositphotos.com/32681596/34204/i/450/depositphotos_342046432-stock-photo-leg-fat-woman-being-run.jpg

Kto je Michaela Hatalová?

Michaela Hatalová má 30 rokov a je mamičkou dvoch krásnych dievčat Elizabeth a Izabelky. Žije v Tvrdošovciach a momentálne je doma na materskej dovolenke. Tvrdí, že ešte nikdy nežila tak zdravo, ako teraz – má totiž muža s výborným metabolizmom, no a prvýkrát za 10 rokov má menej kíl ako on! 🙂 

 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať