Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Zdenka (-8 kg): „Povedala som si – vydrž, robíš to pre seba!”

Premeny s Fitlaviou: Zdenka (-8 kg): „Povedala som si – vydrž, robíš to pre seba!”

Alexandra

Zdenka (38) sa jedného dňa v skúšobnej kabínke zhrozila a zistila, že sa vôbec nespoznáva. Váha jej postupne komplikovala aj bežné aktivity, a preto sa rozhodla, že je čas na zmenu. Zvládnuť túto pre ňu neľahkú výzvu s Fitlaviou jej pomohol hlavne jej manžel, ktorý sa ňou inšpiroval, a pridal sa k nej! Ako im to spolu ide sa dozviete v rozhovore. 

Ako ste dospeli k rozhodnutiu, že je načas na zmenu? Aký bol hlavný dôvod?

Bod zlomu u mňa nastal vtedy, keď som sa prestala páčiť sama sebe pri pohľade do zrkadla pri výbere šiat. Zároveň som pri bežnom pohybe cítila nekomfort, no a pri pohľade na číslo na váhe ani nehovorím… 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Zdenka (-8 kg): „Povedala som si – vydrž, robíš to pre seba!”

Aké očakávania ste mali od tohto procesu, a ako sa to líšilo od toho, čo sa v skutočnosti udialo? Mali ste pred začatím tejto výzvy s Fitlaviou nejaké nesprávne predstavy o chudnutí, ktoré sa počas trvania výzvy zmenili?

Očakávania boli veľké – budem zdravo variť a budem pravidelne cvičiť. V skutočnosti som mala pocit, že celý voľný čas zrazu venujem vareniu, a na cvičenie som už nemala energiu ani chuť. 

Predtým som si myslela, že zdravo jesť sa rovná jesť len šaláty a rôzne „žbrndy”. Naučila som sa ale, že je kopec jedál, ktoré sú chutné aj zdravé. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Zdenka (-8 kg): „Povedala som si – vydrž, robíš to pre seba!”

Bod zlomu u mňa nastal vtedy, keď som sa prestala páčiť sama sebe pri pohľade do zrkadla pri výbere šiat.

Ako by ste popísali svoj bežný deň na začiatku tejto výzvy a aké konkrétne zmeny alebo zlepšenia ste si všimli v priebehu času? Aký bol váš stravovací plán na začiatku výzvy s Fitlaviou a aké úpravy ste vykonali v priebehu času, aby ste dosiahli svoje ciele?

Bežný deň u mňa bol taký, že som vždy pripravila všetky jedlá, ktoré budem potrebovať v práci. Po práci som chystala večeru na ten deň a ďalšie jedlo na nasledujúci deň. 

Zmeny boli v tom, že som sa naučila pravidelne jesť pripravené jedlo, a nie si len počas hladu vziať niečo, čo je po ruke.

Môj stravovací plán bol do bodky dodržať stanovený jedálniček – len som upravila zložky, ktoré mi nechutia napr. olomoucké syrečky a nivu som vymenila za tavený alebo tvrdý syr. Inak som šla podľa jedálnička. 

Zároveň, mne nešlo o to vytvárať si jedálniček podľa seba. Skúšala som to, ale bolo pre mňa ťažké skombinovať deň tak, aby sedeli aj kalórie, aj vyváženosť počas dňa (sladké a slané varianty).

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Zdenka (-8 kg): „Povedala som si – vydrž, robíš to pre seba!”

Predtým som si myslela, že zdravo jesť sa rovná jesť len šaláty a rôzne „žbrndy”. Naučila som sa ale, že je kopec jedál, ktoré sú chutné aj zdravé.

Ako ste sa vyrovnávali so stresom a demotivujúcimi okamihmi počas vášho chudnutia? Čo vás motivovalo pokračovať? Ako sa zmenilo vaše sebavedomie a sebahodnota počas výzvy s Fitlaviou a po nej?

Zvládanie stresu, no to ani neviem, lebo som niekedy bola na nervy z príprav jedla. Počas jarnej výzvy sa pridal aj muž, takže to ma akosi nútilo pokračovať ďalej, lebo som pripravovala jedlo aj jemu. A to trvá dodnes. 

Len ma niekedy hnevá, že v podstate nerobím nič iné, len varím alebo som v práci. Jedlá boli rýchle, len tá príprava okolo toho niekedy trvá dlhšie, ako by som ja sama chcela.

Z vašej perspektívy, aká je najdôležitejšia zmena, ktorú ste dosiahli počas tejto výzvy, a prečo ju považujete za kľúčovú? Mali ste počas výzvy s Fitlaviou okolo seba nejakých konkrétnych ľudí, ktorí vám poskytli podporu alebo inšpiráciu, a ak áno, aký bol ich vplyv na vaše úspechy?

Zmenou bolo to, že sme si ja aj moje okolie začali všímať fyzické zmeny na mojom tele. Ja som cítila aj tie vnútorné – lepší pocit sama zo seba. Konkrétny človek bol, už spomínaný manžel, keď sa ku mne pridal a začal zdravšie jesť aj on. To ma veľmi teší, že papá so mnou. 🙂 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Zdenka (-8 kg): „Povedala som si – vydrž, robíš to pre seba!”

Zmenou bolo to, že sme si ja aj moje okolie začali všímať fyzické zmeny na mojom tele. Ja som cítila aj tie vnútorné – lepší pocit sama zo seba.

Ak by ste sa mali vrátiť späť v čase a poradiť sami sebe, keď ste začínali túto výzvu, akú radu by ste sami sebe dali na začiatku tohto procesu?

Dala by som si radu – vydrž, robíš to pre seba, a hlavne sa viac hýb, aby tie zmeny boli ešte lepšie a efektívnejšie

Kto je Zdenka Jedlovcová?

Zdenka má 38 rokov a je predavačka v potravinách v Bernolákove, odkiaľ pochádza. Má dve dcéry a je šťastne vydatá. S Fitlaviou zatiaľ schudla cca 8 kg od začiatku roka, sama však tvrdí, že mierne bojuje s lenivosťou. 

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať