Úvod » Blog » Náplaste na chudnutie: ďalší výmysel alebo skutočne fungujú?

Náplaste na chudnutie: ďalší výmysel alebo skutočne fungujú?

Viktória Janáčková
náplaste na chudnutie

Zabránia vstrebávaniu tukov, cukru a škrobov, utlmia chuť k jedlu a prispejú tak k extrémne rýchlej strate hmotnosti. To sú náplaste na chudnutie.

Teda, to sú náplaste na chudnutie tak, ako ich prezentujú ich výrobcovia. A oni ti úplne nemôžu povedať, že sú to iba prázdne reči a tvoje vyhodené peniaze za ďalší lákavý produkt, ktorý sľubuje rýchle výsledky.

My vieme, chudnutie nie je ľahké, vyžaduje si veľa času, disciplíny a sebazaprenia. Preto je veľmi lákavé vybrať si ľahšiu cestu, ktorá ti zaručí rýchle výsledky za kratší čas.

No ak sa na to pozrieš z dlhodobého hľadiska…

Nebudeme predbiehať, poďme na tento článok, v ktorom sa dozvieš:

  • čo sú náplaste na chudnutie a ako údajne (ne)fungujú,
  • či sa ti skutočne oplatí investovať do náplastí na chudnutie,
  • ako dosiahneš skutočné výsledky.

Náplaste na chudnutie – čo sú zač?

Nehľadaj za tým nič komplikované. Naozaj sú to len obyčajné náplaste, ktoré si nalepíš na nejakú časť tela a potom sa údajne majú začať diať zázraky – začneš chudnúť.

Robí ti problém schudnúť z brucha – nalepíš si naň náplasť. Sú tvojou „problémovou“ partiou nohy? Daj si na ne rovno 2 náplaste, aby si chudla dvojnásobne rýchlejšie.

Znie to až príliš ľahko a dobre na to, aby to bola pravda, však? Presne tak…

Ako náplaste na chudnutie (ne)fungujú

Toto, resp. niečo podobné, ti budú tvrdiť predajcovia:

Uprostred náplasti sa nachádza magnet, ktorý vyrába magnetické vlny. Tie majú zabrániť vstrebávaniu tukov, cukrov a škrobov a tlmiť chute do jedla a to pomocou magnetizácie krvného prúdu.

To ti má pomôcť s obezitou a zápchou, napomáhať so spaľovaním tukov a detoxikáciou jedov, čo ťa všetko privedie k štíhlemu telu.

Dobre, čo si o tom myslia fakty a veda?

V skratke: je to totálna hlúposť a len vyhodené peniaze.

Ale aby sme uviedli, prečo to je skutočne tak, pozri sa na veci, ktoré nám už veda dávno potvrdila:

  • to, či budeš alebo nebudeš chudnúť záleží iba od toho, či si alebo nie si v kalorickom deficite (kalorický deficit je stav, kedy si dlhodobejšie v kalorickom nedostatku, teda je tvoj príjem nižší ako výdaj),
  • ak nebudeš v kalorickom deficite, chudnúť zaručene nebudeš – teda aj keby náplaste na chudnutie používaš, ale tvoj príjem by bol vyšší ako potrebuješ na chudnutie, nechudla by si (rovnako to platí pre všetky ostatné „produkty na chudnutie“),
  • na detoxe organizmu nonstop pracujú tvoje orgány (pečeň, pľúca, koža či obličky), takže  žiadne prípravky na detox nepotrebuješ, pokiaľ ti ho priamo neodporúča tvoj lekár na základe nejakej intoxikácie (často po predávkovaní sa liekmi, alkoholom či drogami),
  • tuk sa bude ukladať vždy, ak budeš jesť dlhodobo viac energie, ako skutočne potrebuješ – budeš teda v kalorickom nadbytku. Nepriberáš priamo z konzumácie tukov a žiadne tabletky ani náplaste tento termodynamický zákon nedokážu obísť – priberáš, ak ješ viac ako potrebuješ, teda telo množstvo pridanej energie nemá ako uložiť a uloží si ju na horšie časy,
  • údajne majú zabrániť vstrebávaniu tukov – ale prečo by sme nechceli, aby sa nám správne tuky vstrebávali? Zabezpečujú v našom tele množstvo funkcií, vrátane správneho priebehu menštruačného cyklu a taktiež vytvárajú prostredie vhodné pre rozpustnosť vitamínov A, D, E a K.

Produkty na chudnutie nepotrebuješ – takto schudneš raz a navždy

Ak si chceš vybrať správnu cestu, ktorou sa dostaneš k svojej vysnívanej postave, postav svoje základy najmä na:

My vieme, že to nie je ľahká cesta. No ver nám, že ak do nej investuješ najmä zo začiatku viac času a energie, práve táto tvrdá práca ťa z dlhodobého hľadiska dostane k tomu, čo skutočne chceš – slobode.

Dokáž sama sebe, že si zaslúžiš tú lásku a starostlivosť tým, že si ju konečne dopraješ. Lebo kto iný tu má byť od toho, ak nie ty?

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať