Úvod » Blog » Premeny s Fitlaviou » Premeny s Fitlaviou: Erika z Letanoviec bola skeptická, ale nakoniec schudla 3,4 kg!

Premeny s Fitlaviou: Erika z Letanoviec bola skeptická, ale nakoniec schudla 3,4 kg!

Alexandra
Premeny s Fitlaviou: Erika z Letanoviec bola skeptická, ale nakoniec schudla až 22 kilogramov!

Erika Mačáková (30) po pôrode bojovala s váhou a snažila sa neúspešne dostať do formy. Kamarátka ju presvedčila, aby sa s ňou zapojila do zaujímavej výzvy s Fitlaviou. Aj keď spočiatku neverila, že práve to by jej mohlo pomôcť, s prvými výsledkami svoj názor zmenila. Čo pomohlo Erike schudnúť a ako sa s procesom chudnutia popasovala?  

Ako ste dospeli k rozhodnutiu, že je čas na zmenu? Aký bol hlavný dôvod?

Hlavný dôvod zapojenia sa do výzvy bol dostať sa späť do formy po pôrode nakoľko som počas tehotenstva pribrala 30 kíl.  Prvých 22 kg šlo dole ľahko, no potom sa chudnutie zastavilo. 

Jesenná výzva od Fitlavie na mňa každý deň vyskakovala na Facebooku (spolu so známou tvárou Maroša Molnára). A navyše, v tejto platforme už bola registrovaná moja kamarátka, ktorá ma presvedčila, že je to dobré, oplatí sa to, a že do výzvy pôjdeme spolu. 🙂 

Najlepšia na tom je práve tá celistvosť – jedálniček, cvičenie, facebooková komunita, živé vysielania a neustála komunikácia s odborníkmi na zdravie a výživu.

Aké očakávania ste mali od tohto procesu, a ako sa to líšilo od toho, čo sa v skutočnosti udialo? Mali ste pred začatím tejto výzvy s Fitlaviou nejaké nesprávne predstavy o chudnutí, ktoré sa počas trvania výzvy zmenili?

Moje očakávania boli naozaj doslova žiadne. Na začiatku som si myslela, že firma len ťaží z popularity Maroša Molnára, a že jej ide o nábor veľkého počtu ľudí kvôli zárobku. Nechala som sa však presvedčiť kamarátkou. Som si povedala, že aj keby to bola blbosť, tak už som minula v živote 9,90 € aj na väčšie hlúposti. Preto som sa do toho nakoniec pustila. 😀

Ja som typ človeka, ktorý keď sa na niečo dá, tak sa snaží na 100 % – teda aspoň zo začiatku (smiech). Ostala som veľmi milo prekvapená, ako veľmi tento koncept funguje. Najlepšia na tom je práve tá celistvosť – jedálniček, cvičenie, facebooková komunita, živé vysielania a neustála komunikácia s odborníkmi na zdravie a výživu.

Mylné predstavy o chudnutí, ktoré mi Fitlavia vyvrátila, sú napríklad – nejesť pečivo, nedať si nič sladké, nekoreniť, nepoužívať dochucovadlá, vyčítať si, keď zjem nejaké „zakázané” jedlo a mnoho ďalších.

Ako by ste popísali svoj bežný deň na začiatku tejto výzvy s Fitlaviou, a aké konkrétne zmeny alebo zlepšenia ste si všimli v priebehu času? 

Počas tejto výzvy s Fitlaviou som zažila veľkú zmenu – a to aj životnú, nakoľko som v treťom týždni nastúpila do práce po materskej, a zároveň dala synčeka do jasličiek. Zažila som si teda naozaj zmenu, ako sa patrí. 😀

Pred začatím výzvy sa môj denný plán sústredil na starostlivosť o dieťa a domácnosť. Prvé tri týždne výzvy boli absolútne úžasné – synčeka som odniesla ráno do jaslí, prišla som domov, zacvičila som si, upratala, navarila, šla po syna a venovala som mu zbytok svojho dňa. Od tretieho týždňa som nastúpila do práce, takže denný plán sa trochu zmenil – odviesť chlapca do jaslí, ísť do práce, domov, variť, a zacvičiť si, ak sa podarí, a to aspoň 2x do týždňa.

Na začiatku som si myslela, že firma len ťaží z popularity Maroša Molnára, a že jej ide o nábor veľkého počtu ľudí kvôli zárobku. Mýlila som sa!

Aký bol váš stravovací plán na začiatku výzvy s Fitlaviou a aké úpravy ste vykonali v priebehu času, aby ste dosiahli svoje ciele?

Čo sa týka stravovania, odkedy mám syna je to základom môjho života (nie úplne v pozitívnom slova zmysle). Synček je alergický na mlieko a má málo enzýmov na trávenie potravy, takže už vyše roka sa trápim s jeho tráviacimi ťažkosťami. Mali sme obdobie, cca 3 mesiace, kedy (keďže som ho kojila) som jedla iba to, čo on. Jedli sme zemiaky, mrkvu, banány, jablká a tri druhy mäsa – králik, morka, teľacie bez korenia a bez soli. To bolo najhoršie obdobie môjho života!

Prešla som si aj histamínovou intoleranciou a intoleranciou na mliečnu bielkovinu. Diéty ako také mi nie sú cudzie, no vyvážená zdravá strava mi doteraz cudzia bola. Aj keď chodí synček do jaslí, musím mu variť a nosiť jedlo do jedálne. Prispôsobujem mu preto jedálniček podľa rozpisu v jedálni, aby mal približne rovnaké jedlá s ostatnými detičkami (aby si nezávideli).

Pre seba varím vždy zvlášť podľa výzvy. Zmeny som vykonala hlavne v tom, že som začala prijímať omnoho viac bielkovín, nakoľko som sama nejedla takmer žiadne mliečne výrobky. Samotná zmena je v tom, že sa sústredím na to, čo jem, aby bola strava vyvážená, a aby obsahovala správne množstvo vlákniny, tukov, sacharidov, bielkovín, zeleniny a ovocia. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Erika z Letanoviec bola skeptická, ale nakoniec schudla 3,4 kg!

Prestala som si vyčítať, keď nejdem na 100 %. Jednoducho, už si nevyčítam, ak zakopnem. Vďaka tomu mám o to väčšiu chuť vrátiť sa späť na správnu koľaj a pokračovať namiesto toho, aby som sa utápala v sebaľútosti.

Ako ste sa vyrovnávali so stresom a demotivujúcimi okamihmi počas vášho chudnutia? Čo vás motivovalo pokračovať? Ako sa zmenilo vaše sebavedomie a sebahodnota počas výzvy s Fitlaviou a po nej?

S demotivujúcimi okamihmi som sa vyrovnala tak, že som si cez víkend spravila menšiu pauzu. Nie som dokonalá a nedodržala som jedálniček na 100 % – áno, bola som aj v McDonald´s priznávam a neľutujem! Boli sme aj u svokra na obed – robí najlepšiu kačicu, akú som jedla! Cez víkend som si vždy trochu užila, no a od pondelka som si zas krásne navarila na tri dni a dodržiavala som jedálniček. 

Bolo by omnoho lepšie, keby som bola dôslednejšia, a v deň, keď viem, že budem jesť niečo menej zdravé, si zaznamenávala do MyFitnessPal kalórie, aby som sa udržala sa v kalorickom deficite – ale aj to bude, sľubujem! 😀 

Nie som si istá, či to patrí práve do sebavedomia a sebahodnoty, ale čo sa u mňa zmenilo počas výzvy je, že som si prestala vyčítať, keď nejdem na 100 %. Jednoducho, už si nevyčítam, ak zakopnem. Potom mám o to väčšiu chuť sa vrátiť späť na správnu koľaj a pokračovať namiesto toho, aby som sa utápala v sebaľútosti. 

s Fitlaviou, Premeny s Fitlaviou: Erika z Letanoviec bola skeptická, ale nakoniec schudla 3,4 kg!

Kto je Erika Mačáková?

Erika je mladá 30-ročná mamička z Letanoviec, ktorá pracuje ako účtovníčka. K tomu, aby vyskúšala portál Fitlavia, ju presvedčila jej najlepšia kamarátka. Nakoniec jej však účasť vo výzve s Fitlaviou priniesla omnoho viac, než čakala!

Komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať